• KWIECIEŃ 2017R

"Kolejne nagrody naszych Przedszkolaków".

Mamy kolejne nagrody. Małgosia B. i Magda G. z grupy Muchomorków zdobyły pierwsze miejsce w Konkursie Recytatorskim twórczości Juliusza Tuwima "Piękno poezji", a Julka P. z grupy Misiów zdobyła wyróżnienie w kategorii 3-4 latki w konkursie "Baranek wielkanocny". Gratulacje dla Laureatek.

Ania G. z Gwiazdeczek zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Zimowe zabawy z rodzicami". Serdecznie gratulujemy sukcesu.

III miejsce w miejskim konkursie wiedzy bajkowej "Kraina baśni braci Grimm" dla Julki Stronk i Kuby Białasa

WYRÓŻNIENIE dla Leny Szulc w konkursie "Najpiękniejsza kartka wielkanocna"

WYRÓŻNIENIE dla Wojtka Lachety w konkursie "Najpiękniejsza kartka wielkanocna"

WYRÓŻNIENIE dla Julki Połap w konkursie plastycznym "Baranek wielkanocny"

Gratulacje dla wszystkich Laureatów.

Tygryski, Motylki, Grupa Kubusia Puchatka i Gromadka Puchatka w Planetarium.

Gwiazdeczki i Muchomorki u Bolka i Lolka.

Dnia 5.04 grupa Gwiazdeczek i Muchomorkow pojechała na całodniowa wycieczkę do Bielska Białej i Jaworza. Najpierw zwiedziliśmy studio filmów rysunkowych. Dzieci dowiedziały się jak kiedyś powstawały ich ulubione bajki ,,Bolek i Lolek" czy ,,Reksio", ile wysiłku i pracy trzeba było włożyć w wyprodukowanie jednego odcinka. Dla porównania zobaczyły później jak to się robi obecnie przy pomocy komputera. Po części edukacyjnej i zrobieniu sobie pamiątkowych zdjęć z Bolkiem i Lolkiem dzieci obejrzały kilka ulubionych bajek w prawdziwym kinie. Po projekcji autokarem pojechaliśmy do Jaworza, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje: zwiedzanie Akwarium ryb oceanicznych i śródlądowych. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o rybach i innych morskich stworzeniach, a na koniec obejrzały krótki film edukacyjny, w którym skrzacik i poziomek opowiadali dzieciom o faunie i florze jezior mazurskich. Na zakończenie zjedliśmy przepyszną zupkę turysty, po czym pojechaliśmy do parku zdrojowego do tężni, gdzie podczas zabawy dzieci wdychały zdrową solankę. Podczas całej wycieczki żadne dziecko napewno się nie nudziło, zmęczone ale szczęśliwe wróciły do rodziców.

"ŚPIEWAM, TAŃCZĘ, RECYTUJĘ I DO TEGO... PIĘKNIE MÓWIĘ!",
          czyli "OD PRZEDSZKOLAKA DO MORCINIAKA" CZ.2.

Tym razem dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Miejskiego Przedszkola nr 30 im. Bajkowej Krainy prowadzimy zajęcia poświęcone sztuce pięknego i prawidłowego mówienia! Uczennice: Natalia BARTOSIEWICZ, Izabela DUBIEL, Izabela IDKOWIAK, Wiktoria PILARZ oraz Marta SZYGUŁA pod merytoryczną opieką p. K. KRANZ, 28.03., 4.04. i 11.04. szkolą przyszłych mistrzów mowy polskiej. ;) Po części "rozrywkowej", podczas której uczyli się piosenki z pokazywaniem, wzięli udział w konkursie złożonym z szeregu konkurencji: rozpoznawali dźwięki, naśladowali odgłosy natury, przeżywali przygody z Małą Mi oraz grali w Bingo. Ćwiczyli też czytanie globalne poprzez zapamiętywanie form wyrazowych. Nie zabrakło także gimnastyki. ;) Nasze licealistki świetnie sprawdziły się w roli nauczycielek, zaś przedszkolaki znakomicie się bawiły, chłonąc nowe wiadomości. Dziewczynom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

"ŚPIEWAM, TAŃCZĘ, RECYTUJĘ I DO TEGO... PIĘKNIE MÓWIĘ!",
          czyli "OD PRZEDSZKOLAKA DO MORCINIAKA" CZ.3.

Tym razem zajęcia odbyły się w Motylkach. Licealistki wraz z P. Kasią przeprowadziły z dziećmi różne zadania i zabawy. Przedszkolacy sprawnie rozpoznawali różne odgłosy otoczenia, naśladowały odgłosy zwierząt i zjawisk atmosferycznych. Wszyscy świetnie się bawili, a zarazem uczyli. Spotkanie zakończyła zabawa ze śpiewem ilustrowana ruchem. Dziękujemy za to kolejne spotkanie i wspólnie spędzony czas.

Konkurs wiedzy bajkowej "Kraina baśni braci Grimm".

11 kwietnia Drużyna Gromadki Puchatka - Julka S. i Kuba B. - reprezentowała nasze Przedszkole w miejskim konkursie wiedzy bajkowej "Kraina baśni braci Grimm". Celem tego konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Naszej Drużynie gratulujemy zajęcia miejsca na podium.