• LISTOPAD 2016/2

• LISTOPAD 2016R/2

Popołudniowe zajęciaz Babciami i Rodzicami - GRANTY 2016R

Od 21 - 28 listopada poszczególne grupy zapraszały do przedszkola swoje Babcie i Rodziców, aby razem spędzić czas na wspólnej zabawie. Oprócz babcinych opowieści, zabaw Przedszkolacy wspólnie z dorosłymi ozdabiały torebki na prezenty od św. Mikołaja.

Najstarsze grupy z wizytą u Górników na kopalni w Bielszowicach

22 - 25 listopada najstarsze grupy odwiedzają kopalnię w Bielszowicach. Celem naszej wycieczki było zapoznanie dzieci z trudną pracą górnika. Ponadto mogliśmy zobaczyć zakątki kopalni, pooglądać przeróżne przyrządy potrzebne w codziennej ich pracy (latarki, kask górnika, przyrząd do pomiaru metanu) oraz zobaczyć "windę" (szolę), którą codziennie pracownicy kopalni zjeżdżają do pracy. Razem z Panią Przewodnik mieliśmy okazję poznać historię życia św. Barbary - patronki wszystkich górników. Na zakończenie wizyty w kopalni dzieci zostały obdarowane upominkiem w postaci słodkości, ze znajomości pracy górników w kopalni.

"Babcine sposoby na chorobę" - GRANTY 2016R

24 listopada w ramach Programu Zdrowych Miast grupa Misiów poznawała "Babcine sposoby na chorobę". Przedszkolacy poznali wartości lecznicze m.in. miodu, soku z czerwonej porzeczki, malin, jagód, czosnku, lipy i mięty. Potem wykonywały syrop z cebuli. na koniec bawiły się w kąciku lekarskim i przepisywały "naturalne, babcine" lekarstwa.

Zajęcia biblioteczne - spotkanie z P. Iloną Tront autorką bajek dla dzieci

Od  24 listopada do 02 grudnia poszczególne grupy w ramach zajęć bibliotecznych wybrały się do Domu Kultury do Biblioteki. Dzieci miały okazję spotkać się z P. Iloną Tront - autorką bajek dla dzieci takich, jak: "Zakręcone dzieciaki" czy "Przygody kotki Misi". Zajęcia dotyczyły powstania książek od "podszewki". Przedszkolacy uczestniczyły w zabawie, odgadywały rebusy i zagadki słowne na podstawie książki pt. "Przygody Kotki Misi". Celem spotkania było kształcenie u dzieci zamiłowania do książek i czytania. Oprócz tego uczyły dzieci kultury osobistej, pokory, tolerancji oraz odpowiedzialności za innych. Za aktywny udział w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki z opisywanej powyżej bajki.

"Kartka świąteczna" - konkurs plastyczny

28 listopada upłynął termin składania prac konkursowych "Kartka Świąteczna". Na konkurs wpłynęły 53 kartki. Wszystkie kartki są bardzo ładne i dlatego zostaną nagrodzone. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych pomysłów.

Wszystkie kartki, które wpłynęły na konkurs znajdują się w Albumie fotograficznym: "Kartka świąteczna".