• LISTOPAD 2016/1

• LISTOPAD 2016R/1

"Babcine zabawy na niepogodę" - spotkanie w ramach programu GRANTY 2016.

14 listopada w ramach programu Granty 2016 - Zdrowych Miast, odbyło się spotkanie w grupie Misiów pt. "Babcine zabawy na deszczową pogodę". Babcia od Nadii bawiła się z Misiami w zabawy kołowe oraz nauczyła dzieci wierszyka o piesku. Misiom bardzo podobała się wspólna zabawa z Babcią Ewą. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Dzieciom z grupy "Misiów" spodobały się zabawy z Babcią i dzisiaj Aluś zaprosił swoją do przedszkola. Babcia Krystyna opowiadała Przedszkolakom o swoim przedszkolu i recytowała wiersze oraz śpiewała piosenki, które pamięta z dzieciństwa. Misie w podziękowaniu śpiewały swoje piosenki przedszkolne i wręczyły laurkę. Bardzo serdecznie dziękujemy.

21 listopada "Misiów" odwiedziła kolejna Babcia. Tym razem była to babcia Paulinki. Babcia Ela razem z przedszkolakami doskonale się bawiła. opowiadała im o przedszkolu swojego dzieciństwa, czytała im bajki oraz bawiła się z nimi w zabawy kołowe. Na koniec Misie z Babcią Elą zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy babci Eli za miłe spędzenie czasu.

Konkurs recytatorski "Richtig godka - Śląsko godka, łod bajtla aż do dziodka"

15 listopada Artur z Grupy Kubusia Puchatka brał udział w I Recytatorskim Konkursie pt. "Richtig godka - Śląsko godka, łod bajtla aż do dziodka". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Miejskich Przedszkoli nr 1 w Rudzie Śląskiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych, bo każdy uczestnik zaprezentował się z jak najlepszej strony.

Zajęcia z I pomocy z ratownikiem medycznym

W dniu 18.11 odwiedził nasze przedszkole Ratownik Medyczny. Przyniósł ze sobą kilka "zabawek" przed używaniem których przestrzegał naszych przedszkolaków. Wytłumaczył nam również co należy zrobić i jakie służby zawiadomić w razie wypadku. Wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, które nasze przedszkolaki doskonale znają. Na końcu każdy mógł spróbować udzielić pierwszej pomocy manekinowi przywiezionemu przez Pana Ratownika.