• MAJ 2017R/1

Konkurs literacki "Znam bajki o Misiu Uszatku".

9 maja w Miejskim Przedszkolu nr 4 im. Misia Uszatka został zorganizowany konkurs literacki poświęcony Misiowi Uszatkowi. Nasze Przedszkole reprezentowała drużyna z Gromadki Puchatka: Wiktoria i Helenka. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poznały opowiadania o Misiu Uszatku, dlatego z rozwiązywaniem zadań konkursowych nie mieli żadnych problemów. W nagrodę każda drużyna mogła osobiście przywitać się z Misiem Uszatkiem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Gratulujemy Wiktorii i Helence dużej znajomości Uszatkowych bajek.

Ferajna Myszki Miki i Misie na stadionie Górnika Zabrze.

9 maja Misie i Ferajna Myszki Miki były na nowoczesnym, oddanym do użytku w lutym 2016r Stadionie Górnika Zabrze im. Ernesta Pola. Górnik Zabrze jest czternastokrotnym mistrzem Polski, który w swojej historii grał z najsławniejszymi drużynami europejskimi. Dużo ciekawostek dzieciom przekazał p. Piotr. Dzieci słuchały go z wielkim zainteresowaniem. Mogły sobie usiąść na prawdziwym stadionowym krzesełku. i zobaczyć ogrom tego obiektu. Następnie zobaczyły salę pucharową oraz film o historii klubu sportowego Górnik Zabrze. Na koniec P. Piotr zachęcał chłopców do zapisania się do Akademii Piłkarskiej, w której aktualnie trenuje 300 małych piłkarzy.

Konkurs teatralny "Snuj się bajeczko".

Gratulacje dla Zespołu aktorskiego z grupy Słoneczek za zdobycie NAGRODY w V-tym spotkaniu artystycznym DZIECKO WIDZEM I AKTOREM pod hasłem SNUJ SIĘ BAJECZKO

Zajęcia biblioteczne.

W tym i w przyszłym tygodniu poszczególne grupy odwiedzają naszą bibliotekę mieszczącą się w Domu Kultury. Dzieci poznały pracę bibliotekarki, zwiedziły bibliotekę oraz zapoznały się z zasadami wypożyczania książek. Pani Bibliotekarka czytała Przedszkolakom bajki, a następnie dzieci same oglądały kolorowe książki. Na koniec spotkania Pani Bibliotekarka zaprosiła wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki wraz z Rodzicami i wypożyczania książek.

Międzyprzedszkolna Spartakiada Przedszkolaków.

Dzisiaj w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 14 im. prof. Jana Karskiego odbyła się XI Międzyprzedszkolna Spartakiada Przedszkolaków. W Spartakiadzie wzięły udział następujące Przedszkola z Rudy Śląskiej: Przedszkole nr 4, 17, 19, 20, 21, 28, 30 i 37. Uczestnicy spartakiady w poszczególnych konkurencjach zdobywali sprawności: szybkość, skoczność, giętkość, zręczność, zwinność, wytrzymałość i siłę. Wszystkie konkurencje były zaliczane w duchu sportowej rywalizacji i fair play. Za swoją postawę każda Drużyna zdobyła puchar i medale. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą postawę, a Gimnazjum za udostępnienie nam sali gimnastycznej. :) Dziękujemy Tygryskom i Biedronkom za dzielne kibicowanie.

Konkurs "Coś nowego ze starego - kolorowo recyklingowo".

W piątek upłynął termin składania prac na Konkurs Rodzinny "Coś nowego ze starego czyli Kolorowo Recyklingowo". Prace konkursowe złożyło 26 Przedszkolaków. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w piątek 19 maja. Gratulujemy wszystkim pomysłowości.

Wszystkie prace konkursowe Patrz Album fotograficzny : "Kolorowo recyklingowo"