• GRUDZIEŃ 2016R/2

Zajęcia literackie

"Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w literaturze".

W  tygodniu od 12 do 16 grudnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia literackie pt. "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w literaturze". Pani Gabrysia - bibliotekarka czytała Przedszkolakom bajki świąteczne i rozmawiała z nimi na temat przygotowywania się do świąt oraz tradycji rodzinnych. Na koniec dzieci ozdabiały choinkę i śpiewały świąteczne piosenki.

"Koncert umuzykalniający".

13 grudnia odbył się kolejny koncert muzyczny, gdzie dzieci poznały nowy instrument - akordeon, jego budowę oraz sposób gry na nim. Instrument ten został zaprezentowany przez dziadka Amelki i Dominika Pana Cześka. Opowiedział dzieciom o akordeonie, zaprezentował sposób gry na nim. W czasie koncertu P. Czesiek grał śląskie "szlagry". w grze towarzyszyła mu nasza Pani Karina - przygrywając na organach. Następnie Ferajna Myszki Miki zaśpiewała i zagrała na instrumentach, zrobionych wspólnie z Rodzicami z różnych materiałów, piosenkę "Starzyk". Koncert ten był śląskim biesiadowaniem, gdzie Pan Czesiek grał popularne "szlagry" - "Karolinka", "Szła dzieweczka", a dzieci wspólnie się bawiły.

Warsztaty "Bombka świąteczna".

14 i 15 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty - Bombka świąteczna.  Każde dziecko samodzielnie wykonywało swoją bombkę. Na samym początku dzieci obejrzały film, który przedstawiał proces powstawania bombki (od szklanej rurki po gotową bombkę), po czym przystąpiły do samodzielnego działania. Najpierw malowali farbami dowolne wzorki, po czym posypywały swoja ozdobę kolorowym brokatem. Ozdobione były nie tylko bombki, ale także buzie.

Program profilaktyczny "Czyste ręce".

21 grudnia nasze przedszkole odwiedziła p. Agnieszka ze stacji sanitarno - epidemiologicznej, która opowiedziała dzieciom, kto mieszka na ich rękach (bakterie) i jak się ich pozbyć. Pokazała ciekawe obrazki rożnych bakterii oraz przeprowadziła warsztaty prawidłowego mycia rąk. Najpierw na sucho, a później już w łazience przy umywalkach. Pokazała dzieciom jak trudno zmyć jest zarazki - bakterie. Dzieci rączki miały polewane najpierw olejem, a potem posypane majerankiem. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. dzieci obiecały, że od dziś zawsze będą pamiętały o starannym, prawidłowym myciu rąk