• Przesłanie Miejskiego Przedszkola Nr 30 im. Bajkowej Krainy

"Muzyka jest językiem uniwersalnym,
          pełnym, często intuicyjnym.
          i może stanowić najbardziej odpowiedni sposób,
          do wyrażania spontaniczności."

(R.Gloton, C.Clero)

Przesłaniem edukacyjnym naszej placówki jest stwarzanie dzieciom, jak najdogodniejszych warunków i okazji do wszechstronnego rozwoju, ze szczególnym zwróceniem uwagi na twórczą aktywność w życiu  każdego człowieka.
                  Poprzez stosowanie twórczych i aktywnych metod, form i technik pragniemy umożliwić każdemu dziecku:
          • odkrywanie wartości i znaczenia działalności artystycznej - twórczości muzycznej w życiu każdego człowieka,
          • przeżywanie "świata" za pośrednictwem bogactwa muzyki, literatury i sztuki
          • działanie poprzez uczestnictwo w życiu społeczno - przyrodniczym i kulturalnym
          • rozwijanie wszechstronnych umiejętności i sprawności niezbędnych w dalszych etapach życia dziecka
                Dzięki współpracy z Rodzicami chcemy podnieść rangę i znaczenie SZTUK PIĘKNYCH - muzyki w prawidłowym rozwoju psychofizycznym dziecka. Poprzez współpracę z różnymi środowiskami, będziemy wskazywać na niepowtarzalne walory wychowawcze i dydaktyczne aktywności artystycznej - muzycznej w rozwoju psychofizycznym dziecka. Pragniemy umożliwić wszystkim dzieciom poznanie różnorodnych rodzajów, form aktywności muzycznej oraz metod, dzięki którym będą miały mozliwość  wyrażania swoich emocji, przeżyć i uczuć.