• MAJ 2017R/3

Udział naszych Przedszkolaków w Festiwalu Polsko- Irlandzkim.

Dzisiaj 25 maja Grupa Kubusia Puchatka i Tygryski wzięły udział w Festiwalu Polsko - Irlandzkim zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Gustawa Morcinka. Przedszkolacy uczestniczyli w kolorowym pochodzie ulicami miasta, przyozdobieni opaskami z zieloną Koniczynką i wyposażeni we flagi Irlandii. Dzieci zostały poczęstowane babeczkami upieczonymi przez licealistów oraz zrobiły sobie zdjęcie ze starszymi kolegami, Wszyscy w wesołym nastroju wróciliśmy do przedszkola.

WYRÓŻNIENIE dla Julki w konkursie plastycznym.

Wyróżnienie dla Julki  z Misiów w Miejskim Konkursie Plastycznym "Zwierzęta - nasi mali przyjaciele" pod honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska.

Odwiedzamy naszych kolegów w Szkole Podstawowej nr 13.

24 maja Słoneczka wybrały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 13. Przedszkolacy mieli okazję zobaczyć budynek szkoły od wewnątrz (sala gimnastyczna, świetlica, sala informatyczna, biblioteka etc.). Ponadto dzieci uczestniczyły w lekcji, gdzie mogły wykazać się znajomością czytania, pisania oraz liczenia. Na zakończenie interesującej lekcji Starszacy wykonali grupową pracę plastyczną - podpisując się pod swoimi postaciami. Dzieci z radością i wielkim entuzjazmem brały udział w lekcji prezentowanej przez klasę trzecią.

Gimnazjaliści z Gimnazjum nr 14 czytają nam bajki.

Dziękujemy naszym starszym Koleżankom i Kolegom z Gimnazjum nr 14 im. prof. Jana karskiego za poświęcony nam dzisiaj czas i czytanie nam bajek.

Program profilaktyczny "Co to są kleszcze i jak ich sie pozbyć?".

29 i 30 maja odwiedziła nas Pani Agnieszka i Pani Izabela z Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, które przeprowadziły z Przedszkolakami warsztaty z profilaktyki zdrowotnej na temat "Jak chronić się przed kleszczami i co należy zrobić, aby pozbyć się kleszczy z naszego ciała". Dziękujemy im za cenne wskazówki i edukację zdrowotną.