• STYCZEŃ 2017R/1

Kolędowaniez Gośćmi z Centrum Edukacji i Rehabilitacji z Zabrza.

9 stycznia odwiedzili nas Podopieczni i Nauczyciele Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu, którzy razem z nami kolędowali i zapoznali nas z rodziną instrumentów muzycznych: fletów podłużnych. Dziękujemy za przemiłe spotkanie.

Kolędowaniez Gośćmi z Domu Pomocy Społecznej "SENIOR" z Orzegowa.

Na zaproszenie Gromadki Puchatka i Muchomorków nasze Przedszkole odwiedzili Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "SENIOR" z Orzegowa. Przedszkolacy zaprezentowali im swoje przedstawienie Jasełkowe a następnie wspólnie z nimi kolędowali. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Jasełka Integracyjne.

10.01.2014r w bielszowickim Domu Kultury zostały przedstawione Jasełka integracyjne. Jasełka te zostały przygotowane przez dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 30, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej nr 14, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 4, Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 14 oraz Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco". Widzowie byli pod wrażeniem przedstawienia jasełkowego i nagrodzili "aktorów" gromkimi brawami. Na koniec spotkania zatańczył zespół "Tacy sami". (młodzież niepełnosprawna z młodzieżą zdrową). Składamy wielkie gratulacje organizatorom tego przedsięwzięcia za przepiękne przedstawienie jasełkowe oraz trud włożony w organizację tego spotkania.

NAGRODA dla naszego Zespołu Jasełkowego.

Wielkie BRAWA i GRATULACJE dla naszego Zespołu Jasełkowego. W przeglądzie Zespołów Jasełkowych nasz Zespół zdobył NAGRODĘ. Nagrodę dzisiaj w imieniu całego Zespołu odebrała P. Beatka z Magdą.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

W tym roku Dzień Babci i Dzień Dziadka przypada w czasie ferii zimowych. Dlatego już dzisiaj Muchomorki i Gromadka Puchatka zaprosiły do przedszkola swoje ukochane Babcie i swoich ukochanych Dziadków. Przedszkolaki prezentowały przybyłym Gościom swój program artystyczny, który wywoływał na twarzach Babć i Dziadków uśmiech, a w oku kręciła się łezka szczęścia.
          Naszym Babciom i Dziadkom
          zdrowia, szczęścia i radości życzymy!
          Kochajcie nas zawsze najbardziej:
          Wasze urocze dzieciaki - wnuczęta.

Ferie 2017 r.

Koncerty umuzykalniające podczas ferii.

Podczas ferii może być ciekawie i interesująco w przedszkolu.            Gościliśmy naszego absolwenta Wiktora. Celem wizyty gościa było zapoznanie dzieci z instrumentem muzycznym, jakim jest saksofon oraz pianino, ich budową i brzmieniem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem słuchały opowieści, a także chłonęły wszelkie informacje dotyczące instrumentów, powstawania dźwięków. Każde dziecko mogło z bliska zobaczyć saksofon, pianino i osobiście go dotknąć. Zwieńczeniem wizyty był koncert i wspólne kolędowanie przy dźwiękach saksofonu i pianina.

" Paproszki jada w kosmos" - teatrzyk

25 stycznia wszystkie dzieci z naszej Bajkowej Krainy wybrały się na spacer do Domu Kultury w Bielszowicach.Przedszkolacy oglądali tam teatrzyk w wykonaniu aktorów pt. "Paproszki jada w kosmos".Dzieci brały bardzo aktywnie udział tańcząc i śpiewając z aktorami .Wszystkim bardzo się podobało. Dzieci klaskały z radości i głośno sie śmiały.

Przygotowywanie wypieków na uroczystości z udziałem Babć i Dziadków.

Zabawy w przedszkolu.