• LISTOPAD 2016R

Stacja Bajkowo - Pociąg do czytania.

Książki już czekają, aby je wypożyczać i czytać

Laureaci Wewnętrznego Konkursu Piosenki Bajkowej

Miło nam poinformować, że w wewnętrznym Konkursie Piosenki Bajkowej zwyciężyły Amelka z grupy Słoneczek i Magda z grupy Muchomorków i to one właśnie będą reprezentowały nasze Przedszkole w III Konkursie Piosenki Bajkowej 4 listopada w Domu Kultury.

Dzień Bajkowych Postaci - Imieniny naszego Przedszkola.

Jutro 5 listopada to Dzień Bajkowych Postaci, więc nasza Bajkowa Kraina już dzisiaj świętowała Imieniny naszego Przedszkola. Cały dzień spędziliśmy na wesołej nauce i zabawie. Jak przystało przyszliśmy dzisiaj do przedszkola przebrani za różne, bajkowe postacie. Były zagadki, bajki, zabawy taneczne. Kolorowaliśmy bajkowe obrazki, a Misie wykonywały "gniotki". Odwiedziły nas również dwie bajkowe wróżki, które obdarowały nas książeczkami. Cały dzień upłynął nam na dobrej zabawie, a uśmiech gościł na naszych ustach.

Festiwal Bajkowej Piosenki Przedszkolaków

4 listopada 2016R w Domu kultury w Bielszowicach, odbył się III Festiwal Bajkowej Piosenki Przedszkolaków. Organizatorzy Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy oraz Dom Kulturyw Bielszowicach do prac Jury zaprosili:

• Sandrę Szulc,
          • Alinę Kalinowską,
          • Witolda Hanke,
          • Malwinę Kidala.

W przesłuchaniach udział wzięło 20 przedszkoli z Rudy Śląskiej i 2 z Zabrza. Ogółem wystąpiło 29 przedszkolaków, w tym 11 dzieci śpiewajacych solo i 18 - w duecie. Uczestników obowiązywał regulamin. Jury oceniło walory głosowe, słuch muzyczny, aranżację  oraz ogólny wyraz artystyczny.
          Po przesłuchaniu uczestnikówjury postanowiło przyznać następujące nagrody:
          Kategoria duety:

• Antonina B. i Zuzanna B - "Stuletnia drzemka"
          • Maja M i Małgorzata Sz. - "Mała smutna królewna"

• Alicja P. i Zuzanna W. - "Pszczółka Maja"

WYRÓŻNIENIE

• Julia S i Maria P. - "Ulepimy bałwana"

Kategoria soliści:

• Julia Sz. - "Piosenka drewnianych lalek"

• Szymon B. - "O smoku wawelskim"
          • Łucja Ż. - "Calineczka"

• Patrycja K  - "A ja mam psa"

WYRÓŻNIENIE

• Matylda H - "Laleczka z saskiej porcelany"

Wszyscy uczestnicy Festiwalu zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplom. Koncert Laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się 13 listopada, w Domu Kultury przed spektaklem teatralnym.

Biedronki też już zostali pasowani na Przedszkolaków

Dzisiaj 8 listopada pierwszą ważną uroczystość w swoim życiu miały dzieci z grupy Biedroneczek. Biedroneczki zaprezentowały przed swoimi Rodzicami nabyte w przedszkolu do tej pory umiejętności. Zaśpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły oraz przechodziły przez tunel. Następnie p. Dyrektor pasowała każdego z osobna na grzecznego, prawdziwego już przedszkolaka. Na pamiątkę dzieci
          otrzymały dyplomy, róg obfitości i zawieszki z malutką biedroneczką. Po oficjalnym pasowaniu, prawdziwe już przedszkolaki zajęły się wesołą zabawą.

Ferajna Myszki Miki - Warsztaty popołudniowe z Rodzicami

8 listopada, popołudniu "Ferajna Myszki Miki" wraz z Rodzicami zebrała się na popołudniowych warsztatach "Jak zdrowo się odżywiać". Warsztaty poprowadziła mama Wiktorii, która nie jest dietetykiem, ale jest w trakcie kuracji odchudzającej, która przyniosła efekty w walce z nadmiarem kilogramów. Mama Wiktorii opowiadała dzieciom i Rodzicom, jak komponować zdrowe posiłki, z jakich produktów i jak je spożywać. Przedstawiła również piramidę żywności niezbędną do zdrowego odżywiania. Następnie dzieci wspólnie z Rodzicami wykonywały zdrowe kanapki z warzyw, nabiału, wędlin bez konserwantów, ryb, chleba z różnych ziaren. Przed spożyciem kanapek każdy wypił jeden z trzech soków - pomarańczy, zielony i żółty. Zajęcie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. Celem było zachęcić dzieci i dorosłych do spożywania zdrowych pokarmów, jak najmniej przetworzonych.

muzyczny "Jesienne granie"

9 listopada w naszej bajkowej Krainie odbył się kolejny koncert muzyczny pt. "Jesienne muzykowanie". Tym razem gościliśmy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Rudzie Ślaskiej. Dziewczynki zaprezentowały z czego zbudowane są instrumenty smyczkowe: skrzypce i wiolonczela. Następnie odbył się koncert smyczkowy i Przedszkolacy mieli okazję posłuchać brzmienie tych instrumentów. Na koniec uczestniczyliśmy w koncercie, który wykonała grupa starszaków "Gromadka Puchatka". Dzieci akompaniamentowały na instrumentach perkusyjnych do utworu pt. "Taniec z grzechotkami".