• STARSZACY

          • Grupa dzieci 5-6 - letnich

             

            Wiewióreczki

            wychowawca grupy: mgr Aneta Klemczak

            nauczyciel mianowany

            nauczyciel wspomagający: mgr Sandra Sodzawiczny-Walczak

            nauczyciel mianowany

            nauczyciel j. angielskiego: mgr Edyta Jordan - Picheta

            nauczyciel dyplomowany

                   nauczyciel katecheta: mgr Hanka Gałązka

            nauczyciel dyplomowany

               woźna oddziałowa: Klaudia Pietrzak

      • Zajęcia dodatkowe w grupie:

        Zabawy w j.angielskim  

                     poniedziałek  12:45 - 13:15

                 czwartek        12:15 - 1245                          

        Religia:                            

                 wtorek        08:00 - 08:30

                 czwartek     08:00 - 08:30

        Godziny przeznaczone na konsultacje z Rodzicami:

        P. Aneta

        poniedziałek i środa 12:00 - 12:30 lub w innym terminie po uprzednim umówieniu się z nauczycielką.

        P. Sandra

        poniedziałek 12:30 - 13:00 i wtorek  08:00 - 08:30 lub w innym terminie po uprzednim umówieniu się z nauczycielką. 

      • ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZ0 - DYDAKTYCZNE:

         

        KWIECIEŃ

        Temat tygodnia:

        1. W świecie książek
        2. Dbamy o naszą planetę
        3. Wyprawa na łąkę
        4. Kto nam pomoże?
        1. Utrwalenie zasad prawidłowego korzystania z książek. Wprowadzenie litery f, F, rozwijanie umiejętności analizy i syntezy sylabowej, głoskowej. Utrwalenie wiedzy na temat księgarni i biblioteki. Zapoznanie ze znakiem –, doskonalenie umiejętności przeliczania, porównywania oraz dokonywania innych czynności matematycznych, zapoznanie z procesem tworzenia książki. Nauka nowej piosenki, poznanie wielu ciekawych tytułów książek dla dzieci, rozwijanie słuchu muzycznego. Trening integracji sensorycznej, pobudzanie, stymulowanie zmysłów, wdrażanie do samodzielnej pracy.
        2. Utrwalenie pojęć „globus”, „ekolog” i „planeta Ziemia”, kształtowanie nawyku segregowania odpadów, oszczędzania wody, energii; kształtowanie zachowań proekologicznych. Utrwalenie wiedzy na temat kolorów śmietników i surowców, które do nich należy wrzucać, wprowadzenie pojęć kompost, wysypisko, sortownia, kształtowanie umiejętności segregowania śmieci. Zapoznanie i utrwalenie wiedzy o odnawialnych źródłach energii, doskonalenie umiejętności przeliczania, porównywania oraz dokonywania innych czynności matematycznych. Zapoznanie ze sposobami oszczędzania wody. Wprowadzenie pojęcia „recykling”, „drugie życie przedmiotów”, rozwijanie wyobraźni, kreatywności dziecka.
        3. Uwrażliwianie na otaczającą przyrodę, zapoznanie z wyglądem i nazwami pierwszych wiosennych kwiatów. Poznanie kształtu litery ł, Ł, wprowadzenie do pisania i czytania, doskonalenie umiejętności słuchania utworów literackich, rozwijanie sprawności manualnej, doskonalenie umiejętności matematycznych w aspekcie miarowym, doskonalenie umiejętności określania położenia przedmiotów w odniesieniu do innych przedmiotów, rozwijanie koncentracji i uwagi, śpiewanie piosenki, rozwijanie sprawności fizycznej.
        4. Wdrażanie do posługiwania się adresem, doskonalenie pamięci słuchowej, poznanie nazw zawodów służb ratunkowych i numerów alarmowych, wzbogacenie słownictwa, wdrażanie do wypowiadania się pełnym zdaniem, nauka postępowania w sytuacjach wymagających wezwania pomocy. Utrwalenie wiadomości na temat pracy strażaka, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, klasyfikowanie figur geometrycznych, doskonalenie pracy w grupie, utrwalenie informacji na temat pracy lekarza, utrwalenie znajomości poznanej piosenki, rozwijanie wrażliwości muzycznej, rozwijanie sprawności fizycznej.

        MARZEC

        Temat tygodnia:

        1. W kinie i w teatrze.
        2. Przebudzenie po zimie.
        3. W wiosennym ogrodzie.
        4. Od kurnika do świątecznego koszyka.
        1. Utrwalenie wiedzy o kinie i teatrze, powtórzenie zasad właściwego zachowania w teatrze i kinie, wprowadzenie pojęcia „fikcja”. Poznanie litery „z” wielkiej i małej, rozwijanie umiejętności analizy i syntezy sylabowej, głoskowej, poznanie i utrwalenie nazw zawodów teatralnych np. aktor, scenograf, reżyser, operator światła, bileter itp. Doskonalenie umiejętności przeliczania pieniędzy, doskonalenie umiejętności odczytywanie dwóch współrzędnych (rząd i miejsce). Utrwalanie piosenki, rozwijanie słuchu muzycznego, rozwijanie wyobraźni, zachęcanie do aktywności i wspólnej zabawy rozwijanie kreatywności i wyobraźni, pobudzanie, stymulowanie zmysłów, zachęcanie do poznawania nieznanego, nowego, zapoznanie z ideą starego kina, utrwalenie świadomości właściwych zachowań w miejscach kultury.
        2. Utrwalenie wiedzy na temat rodzajów garderoby i ich zastosowania, zapoznanie z określeniem „ubierać się na cebulkę”, kształtowanie prawidłowych nawyków ubierania się, zwrócenie uwagi na ostrożność w ocenie pogody i odpowiedniego doboru garderoby. Poznanie litery „g” wielkiej i małej, rozwijanie umiejętności analizy i syntezy sylabowej, głoskowej, kształtowanie świadomości o różnorodności zjawisk atmosferycznych, zapoznanie z powiedzeniem „W marcu jak w garncu” Doskonalenie umiejętności przeliczania, porównywania. Utrwalenie wiedzy na temat ptaków, przylatujących wiosną do Polski, rozwijanie słuchu muzycznego, zapoznanie ze zjawiskiem powstawania tęczy, rozwijanie kreatywności i wyobraźni, pobudzanie i stymulowanie zmysłów.
        3. Utrwalenie pojęć „kosmos” i „Układ Słoneczny”, poszerzenie wiedzy na temat dnia i nocy (ruch obrotowy ziemi) w kontekście astronomicznym, zapoznanie, uświadomienie wpływu promieni słonecznych na zachowanie i emocje ludzi. Poznanie litery „c” wielkiej i małej, rozwijanie umiejętności analizy i syntezy sylabowej i głoskowej, kształtowanie świadomości o różnorodności gatunków wiosennych kwiatów, sposobach sadzenia. Zapoznanie ze znakiem +, doskonalenie umiejętności przeliczania, porównywania oraz dokonywania. Utrwalenie wiedzy na temat roślin i ogrodu wiosną, rozwijanie słuchu muzycznego, zapoznanie z techniką sadzenia cebulek i siania nasion, utrwalenie wiedzy dotyczącej wiosennych roślin, kształtowanie postawy proekologicznej otwartej na dobra natury.
        4. Utrwalenie wiadomości na temat życia i pracy na wsi, nauka odpowiednich zachowań i postaw w stosunku do zwierząt i przyrody, zapoznanie z domami zwierząt i utrwalenie wiedzy na ich temat, kształtowanie postawy otwartej na przyrodę i jej dobra, rozpoznawanie i wyodrębnienie poszczególnych członków rodzin zwierzęcych zapoznanie i utrwalenie nazw członków ptasich rodzin, zapoznanie z tradycjami wielkanocnymi, ukazanie wartości, jakie niosą ze sobą tradycje, kształtowanie postawy otwartości na różne kultury i religie, zapoznanie z technikami ozdabiania jaj i ich nazwami, utrwalenie wiedzy dotyczącej składu koszyczka wielkanocnego, zachęcanie do kultywowania tradycji rodzinnych, religijnych itp.

        LUTY

        Temat tygodnia:

        I.       Wszystko jest muzyką

        II.       W kosmosie

        III.      Prehistoryczny świat

        1. Rozpoznawanie i utrwalenie źródeł pochodzenia dźwięków, uświadomienie wartości dźwięków w życiu człowieka, rozwijanie percepcji słuchowej, kształtowanie wrażliwości na dźwięki, dostrzeganie dźwięków w codziennym życiu, rozwijanie percepcji słuchowej. Poznanie liczby 10, doskonalenie umiejętności przeliczania, porównywania oraz dokonywania innych czynności matematyczny w zakresie 10, wprowadzenie pojęcia rytm, rozwijanie umiejętności zapamiętywania i odczytywania rytmów, utrwalenie nazw emocji, grymasów ich wyrażających, rozwijanie wyobraźni muzycznej, kształtowanie umiejętności wyrażania emocji m.in. poprzez muzykę, utrwalenie nazw emocji, grymasów z nimi związanych, stymulacja w zakresie integracji sensorycznej, rozwijanie umiejętności i zdolności plastyczno-technicznych. Wprowadzenie litery w, W, rozwijanie umiejętności analizy i syntezy sylabowej, głoskowej.
        2. Utrwalenie pojęć „kosmos” i „Układ Słoneczny”, poszerzenie wiedzy na temat dnia i nocy (ruch obrotowy ziemi) w kontekście astronomicznym, zapoznanie, uświadomienie wpływu promieni słonecznych na zachowanie i emocje ludzi. Wprowadzenie litery p, P, rozwijanie umiejętności analizy i syntezy sylabowej, głoskowej, utrwalenie pojęcia kosmos, Układ Słoneczny, planety, rozwijanie ciekawości nauką, kosmosemzapoznanie i utrwalenie figur geometrycznych i ich szczególnych cech, wprowadzenie znaku równości, przeliczanie, porównywanie, kształtowanie. Rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci, nauka piosenki, rozwijanie kreatywności, wyobraźni, budowanie postawy otwartości na innych.
        3. Zainteresowanie historią, zapoznanie z pojęciem archeolog, paleontolog, kustosz, wdrażanie do właściwych zachowań w muzeum, ukazanie wagi pamiątek. Poznanie litery j, J, rozwijanie umiejętności analizy i syntezy sylabowej i głoskowej, kształtowanie postawy szacunku wobec pracy i różnych zawodów,poszerzenie i utrwalenie wiedzy na temat dinozaurów i ich życia i odżywiania, rozwijanie wyobraźni.Utrwalenie znajomości piosenki, utrwalenie znajomości nazw dinozaurów, rozwijanie słuchu muzycznego,stymulowanie zmysłów, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu, zachęcanie do zdobywania nowych doświadczeń.

        STYCZEŃ

        Temat tygodnia:

        I.       Nadchodzi nowy rok

        II.       Sporty zimowe

        III.      Dzień Babci i Dzień Dziadka

        IV.      Karnawał

        I. Poznanie wybranych zwyczajów związanych z żegnaniem starego roku i witaniem nowego, rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, rozwijanie tężyzny fizycznej. Poznanie drukowanej i pisanej litery L, l, rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, rozwijanie słuchu fonematycznego, kształtowanie sprawności manualnej, ukazywanie rytmiczności następowania dnia i nocy, wdrażanie do porządkowania sali po zakończonej zabawie. Poznanie cyfry 7 pisanej i drukowanej, utrwalanie nazw dni tygodnia, kształtowanie pojęcia liczby 7. Doskonalenie umiejętności odwzorowywania cyfry 7, dostrzeganie rytmu w następowaniu po sobie dni tygodnia. Zapoznanie z cyklicznością pór roku i nazwami miesięcy, umuzykalnianie. Poznanie cech pór roku i zjawiska ich rytmiczności, poszerzanie doświadczeń plastycznych, usystematyzowanie wiadomości związanych z czasem i jego przemijaniem.

        II. Poznanie zasad sportowego zachowania, rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć, rozwijanie tężyzny fizycznej, zachęcanie do zachowania postawy fair play podczas zabaw. Poznanie drukowanej i pisanej litery U, u, rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, rozwijanie słuchu fonematycznego, kształtowanie sprawności manualnej, doskonalenie umiejętności tworzenia zdań, wdrażanie do zachowania zasad bezpieczeństwa w czasie zjeżdżania na sankach. Poznanie cyfry 8 drukowanej i pisanej, kształtowanie pojęcia liczby 8, doskonalenie umiejętności odwzorowywania, wdrażanie do uważnego słuchania utworów literackich, rozwijanie logicznego myślenia poprzez wyciąganie wniosków z przeprowadzonego eksperymentu, doskonalenie umiejętności czytania, rozwijanie umiejętności wyrażania się poprzez sztukę, wdrażanie do przestrzegania zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Poznanie wybranych utworów z repertuaru muzyki klasycznej, kształtowanie umiejętności wokalnych i poczucia rytmu, poznanie historii flagi olimpijskiej, poszerzanie doświadczeń plastycznych, rozwijanie zmysłu dotyku, zachęcanie do dzielenia się przyborami podczas wykonywania pracy plastycznej.

        III. Poznanie znaczenia słowa „szacunek” w odniesieniu do osób starszych, kształtowanie umiejętności wypowiadania się na określony temat, kształtowanie pozytywnych cech charakteru, rozwijanie tężyzny fizycznej, uwrażliwianie na potrzeby ludzi starszych. Poznanie drukowanej i pisanej litery S, s, poszerzanie słownictwa obcojęzycznego, rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, rozwijanie słuchu fonematycznego, doskonalenie umiejętności czytania, dostrzeganie wartości rodziny bliższej i dalszej z akcentem na miłość do dziadków. Poznanie drukowanej i pisanej cyfry 9, utrwalanie nazw członków rodziny, doskonalenie umiejętności liczenia, kształtowanie pojęcia liczby 9 doskonalenie umiejętności odwzorowywania, wdrażanie do uważnego słuchania utworów literackich, rozwijanie sprawności manualnej. Nauka piosenek na uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Poszerzanie doświadczeń plastycznych.

        IV. Poznanie zwyczajów karnawałowych w Polsce i na świecie. Poznanie drukowanej i pisanej litery B, b, utrwalanie poznanych liter, rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat, doskonalenie umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, rozwijanie słuchu fonematycznego, rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo--ruchowej, wdrażanie do zachowywania ciszy podczas wykonywania wszelkich ćwiczeń i zadań. Poznanie drukowanej i pisanej cyfry 0, utrwalanie poznanych cyfr, doskonalenie umiejętności przeliczania, poznanie pojęcia „taniec”, zapoznanie z tradycjami tłustego czwartku, rozwijanie umiejętności łączenia ruchu z muzyką, koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem podczas wykonywania pracy plastycznej, poszerzanie doświadczeń plastycznych, rozwijanie umiejętności wielozmysłowego poznawania otaczającego świata, zachęcanie do udziału we wspólnych zabawach i tańcach podczas imprez przedszkolnych.

        GRUDZIEŃ

        Temat tygodnia:

        1. Zima tuż, tuż…
        2. Przygotowania do świąt.
        3. Hej kolęda kolęda!

        I. Poznanie sposobów ochrony przed zimnem i zasad bezpiecznej zabawy, rozwijanie

        umiejętności rozpoznawania części odzieży i podawania ich nazw. Poznanie kształtu litery r, R, rozwijanie świadomości fonologicznej i słuchu fonematycznego, wprowadzenie do pisania i czytania, rozwijanie wyobraźni. Rozpoznawanie i pisanie po śladzie cyfry 6, określanie jej aspektu kardynalnego, porządkowego i miarowego, utrwalanie nazw figur geometrycznych, poznanie zjawiska tworzenia się śnieżynek. Uwrażliwienie na piękno muzyki klasycznej, rozwijanie słuchu muzycznego, rozwijanie sprawności fizycznej i kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Poznanie właściwości śniegu i lodu, rozwijanie sprawności manualnej, doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej i dotykowej, kształtowanie umiejętności wyciągania wniosków z obserwowanej rzeczywistości, budowanie wiary we własne siły poprzez aktywny udział w zajęciach.

        II. Poznanie wybranych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie mowy komunikatywnej i logicznego myślenia, zachęcanie do aktywnego włączanie się w przygotowania do świąt. Poznanie zwyczajów związanych z Wigilią, utrwalanie poznanych liter drukowanych i pisanych, wielkich i małych, doskonalenie umiejętności czytania, rozwijanie słuchu fonematycznego, zachęcanie do kultywowania tradycji wigilijnych. Poznanie potraw charakterystycznych dla wieczerzy wigilijnej, doskonalenie umiejętności klasyfikacji, doskonalenie sprawności manualnej, rozwijanie umiejętności odwzorowywania, doskonalenie umiejętności rozwiazywania zadań tekstowych. Poznanie piosenki z repertuaru dziecięcego   o tematyce związanej ze świętami, rozwijanie poczucia rytmu, rozwijanie tężyzny fizycznej    i wrażliwości muzycznej. Poznanie wyglądu różnych ozdób choinkowych, rozwijanie sprawności manualnej, poszerzanie doświadczeń plastycznych, zachęcanie do starannego wykonywania prac plastycznych.

        III. Poznanie pojęcia „życzliwość” na podstawie tekstu opowiadania i różnych przykładów, rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem i logicznego myślenia, doskonalenie orientacji w przestrzeni, zachęcanie do życzliwości wobec innych nie tylko od święta. Utrwalanie wyglądu i brzmienia poznanych liter, doskonalenie umiejętności koncentracji na słowie czytanym, doskonalenie umiejętności budowania spójnych i logicznych wypowiedzi,ćwiczenia analizy słuchowej, rozwijanie wyobraźni, doskonalenie sprawności manualnej, wdrażanie do uważnego słuchania poleceń. Utrwalenie nazw figur geometrycznych, doskonalenie umiejętności przeliczania,  doskonalenie umiejętności odwzorowywania, dostrzeganie naprzemienności w tworzeniu rytmu, kierowanych i swobodnych. Poznanie wybranej kolędy oraz znaczenia słowa „kolędnicy”, rozwijanie umiejętności wokalnych. utrwalanie wiadomości na temat świąt Bożego Narodzenia, ćwiczenie pamięci, Dostarczanie wrażeń sensorycznych, rozwijanie motoryki małej i wyobraźni przestrzennej, ukazywanie wartości własnoręcznie przygotowanego upominku.

        LISTOPAD

        Temat tygodnia:

        1. Moja mała ojczyzna.
        2. W świecie wyobraźni.
        3. Przygotowania do zimy.
        4. Nasze ciało.

        I. Poznanie pojęć: patriotyzm, ojczyzna, troska, poszerzanie słownika czynnego, rozwijanie sprawności fizycznej, rozwijanie wrażliwości, empatii, umiejętności nazywania uczuć i emocji. Poznanie kształtu litery m, M, zachęcanie na nauki czytania, doskonalenie słuchu fonematycznego, dokonywania analizy sylabowej i głoskowej, rozwijanie sprawności manualnej. Rozpoznawanie i pisanie cyfry 4, ćwiczenie aspektu kardynalnego i porządkowego liczby 4, rozwijanie umiejętności przeliczania,doskonalenie układania rytmów,doskonalenieumiejętności wchodzenia w role. Utrwalenie kształtu i nazw figur geometrycznych, rozwijanie umiejętności muzycznych, rozwijanie pamięci słuchowej i słuchu muzycznego. Rozpoznawanie i podawanie nazw niektórych symboli narodowych.

        II. wprowadzenie pojęcia „wyobraźnia”, doskonalenie umiejętności wyrażania swoich myśli i uczuć słowami, rozwijanie wrażliwości zapachowej, nauka relaksacji, kształtowanie empatii. poznanie kształtu litery t, T, rozwijanie świadomości fonologicznej i słuchu fonematycznego, wprowadzenie do pisania i czytania. rozpoznawanie i pisanie cyfry 5, ćwiczenie aspektu kardynalnego i porządkowego liczby5. poznanie różnych sposobów ekspresji muzycznej, rozwijanie wrażliwości muzycznej, słuchu muzycznego, doskonalenie współpracy w grupie. rozpoznawanie żartów językowych, rozwijanie wrażliwości sensorycznej, poszerzanie słownictwa.

        III. Wzbogacanie wiadomości na temat zwierząt i ich nawyków żywieniowych, poznanie budowy i zastosowania domku dla owadów, rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Poznanie kształtu litery d, D, zachęcanie do nauki czytania, doskonalenie słuchu fonematycznego, kształtowanie sprawności manualnej. Poszerzanie wiedzy na temat ptaków odlatujących i pozostających w Polsce, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, przeliczania i rozwiązywania zadań z treścią, wzmacnianie wiary we własne możliwości. Poznanie wybranej piosenki z repertuaru dziecięcego, kształtowanie słuchu muzycznego i poczucia rytmu, rozwijanie tężyzny fizycznej, zachęcanie do dokładnego wykonywania wszystkich ćwiczeń i zadań.

        IV. Poznanie części ciała i roli niektórych organów, kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji, rozwijanie tężyzny fizycznej, zachęcanie do uważnego obserwowania swojego ciała. poznanie kształtu litery y, Y, rozwijanie świadomości fonologicznej i słuchu fonematycznego, wprowadzenie do pisania i czytania, poznanie podstawowych wiadomości na temat zmysłów i narządów zmysłów, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Poszerzanie wiedzy na temat przedmiotów do utrzymania czystości i pielęgnacji włosów, rozwijanie umiejętności klasyfikacji, kształtowanie umiejętności odwzorowywania, doskonalenie umiejętności wyciągania wniosków z przeprowadzonego eksperymentu, rozwijanie mowy i wymowy, wdrażanie do utrzymywania higieny osobistej. Poznanie nazw różnych aktywności fizycznych, kształcenie słuchu muzycznego, rozwijanie umiejętności wokalnych. Poznanie wybranych zasad zdrowego stylu życia, kształcenie umiejętności wielozmysłowego poznawania różnych artykułów, kształcenie motoryki małej, zachęcanie do odkrywania nowych smaków.

        PAŹDZIERNIK

        Tematyka   miesiąca:

        1. W zdrowym ciele zdrowy zuch.

        2. Jesień w parku.

        3. Jesień w lesie.

        4. Przygotowania do zimy.

        • Poznanie funkcji instytucji niosących pomoc innym : lekarza, pielęgniarki i ratownika medycznego.
        • Zachęcanie do spożywania surowych i przetworzonych owoców i warzyw.
        • Odbieranie otaczającego  świata poprzez różnorodne zmysły.
        • Poznanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią – w parku,  w lesie, gospodarstwie domowym.
        • Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w granicach możliwości  dzieci, porównywanie liczebności  zbiorów, porządkowania ich według rosnącej lub malejącej liczby elementów.
        • Wprowadzenie wzoru graficznego liczby 1 oraz liter  A,a , L,l M,m, nazywanie ich, tworzenie i odczytywanie prostych wyrazów i sylab.
        • Wdrażanie do udziału w zabawach   muzyczno – ruchowych przy znanych dzieciom piosenkach.
        • Rozwój sprawności manualnych i grafomotorycznych podczas zabaw ruchowo- wzrokowo – słuchowych i graficznych.
        • Przestrzeganie ustalonych zasad w sali przedszkolnej, w ogrodzie  i w trakcie spacerów. 

        WRZESIEŃ

        Tematyka   miesiąca:

        1. W przedszkolu

        2. Moja miejscowość

        3. Ja, ty i środowisko

        4. Dary jesieni

        • Przestrzeganie zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w grupie, zapoznanie z Kodeksem przedszkolaka
        • Wdrażanie do bezpiecznego poruszania się po drodze, poznanie niektórych znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej
        • Kojarzenie kształtu figur geometrycznych z ich nazwą
        • Posługiwanie się liczebnikami głównymi i porządkowymi
        • Wyodrębnianie głosek w prostych wyrazach
        • Zapoznanie z literką ,, O.o” – dokonywanie analizy i syntezy  słuchowej wyrazów
        • Ćwiczenie mięśni narządów  mowy
    • Kontakty

      • Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy
      • 032 242 13 53 032 342 33 42 (fax)
      • 41-711 Ruda Śląska, ul. Kokota 174 Poland
  • liczba odwiedzin: 475