• Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy

• Projekt edukacyjny  „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy” to kolejny projekt promujący dawną literaturę dziecięcą. Stąd też dwa główne cele projektu. Pierwszy, to zainteresowanie dzieci i nauczycieli literaturą dziecięcą, tą dawną, książeczką wypożyczoną w bibliotece oraz drugi –  zwrócenie uwagi na rolę wróbli w naszym życiu. Tak jak w poprzednich naszych projektach opierać się będzie na książce. Tym razem „O wróbelku Elemelku”  H. Łochockiej.

W Projekcie biorą udział: Biedronki, Krasnale, Wiewiórki, Pandy.

Założenia i cele projektu:

Głównym założeniem projektu „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy” jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie  ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie, poznanie roli wróbli w naszym życiu.

Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego.

Autorkami projektu, pomysłodawcami i osobami koordynującymi przedsięwzięcie są Agata Chmura, Anna Wdówka, Iwona Domagała, Gabriela Chmura – nauczycielki Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina” w Alwerni.

WRZESIEŃ

Biedronki przywitały dzisiaj w swojej grupie nowego przyjaciela - Wróbelka Elemelka i rozpoczynają z nim przygodę w nowym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.

Biedronki  wykonały dzisiaj wrześniowe zadanie projektu. Dowiedziały się kto to jest ornitolog, zapoznały się z książką "O wróbelku Elemelku " i wykonały piękne pracę plastyczne.

Wiewióreczki zaczęły swoją przygodę z projektem edukacyjnym "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy".

PAŹDZIERNIK

"Dlaczego ptaki odlatuję?”- opowiedzcie o przyczynach migracji ptaków. Wykonanie album ptaków odlatujących od nas na zimę do ciepłych krajów oraz pozostających u nas.

PANDY

„Z Wróbelkiem Elemelkiem świetujemy i pyszne ziemniaczki pieczemy”- wysłuchanie opowiadania pt. „O Wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku” oraz wykonanie ziemniakowych postaci

BIEDRONKI

"Jak pomóc ptakom w czasie nadchodzacej zimy....."

BIEDRONECZKI

KRASNALE

Krasnale zrealizowały drugie zadanie - ułożenie wierszyka o wróbelku. Projekt "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy". 😀😃

BIEDRONKI

Biedronki wykonały dzisiaj styczniowe zadanie projektu edukacyjnego ,,Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy". Dzieci rozpoznawały ptaki, układały podpisy pod obrazkami, słuchały śpiewu ptaków no i ułożyły wiersz o Wróbelku Elemelku. 😀😃😀

WIEWIÓRECZKI

Wiewióreczki zrealizowały kolejne zadanie do projektu o "Wróbelku Elemelku". Dzieci wysłuchały ptasich odgłosów oraz wiersza "Ptasie radio". 🐿🐿🐿🐿🐿

WIEWIÓRKI

Wiewióreczki wykonały kolejne zadanie do projektu "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy". Omówiliśmy zasady "Jak należy dbać o zdrowie", a następnie dzieci wzięły udział w zabawie "Wizyta u lekarza" 😀😃

BIEDRONKI I KRASNALE

Biedronki i Krasnale wykonały dziś kolejne zadanie z projektu edukacyjnego "Wrobelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy".😀😃😀😃

WIEWIÓRKI

Dzisiaj w ramach projektu "Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody przeżyć chcemy" Wiewióreczki dowiedziały się co oznacza "Stroić się w cudze piórka". Zatańczyły do muzyki klasycznej i zaprojektowały cudze stroje. 😀😃😄

BIEDRONKI

Kamizelka Elemelka - Biedronki 🐞🐞🐞🐞🐞 wykonały dzisiaj marcowe zadanie projektu edukacyjnego Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy - kamizelki dla wróbelka. 😀😃

Grupa Krasnali wykonała zadanie nr 1 "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna" 😀😃😀

BIEDRONKI

Biedronki wykonały dzisiaj majowe zadanie projektu edukacyjnego Wrobelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy- Przyjaciele Wróbelka Elemelka. 😀😃

CZERWIEC

BIEDRONKI

Biedronki wykonały ostatnie zadanie.Wysłuchały opowiadania "O czereśniach, o straszku i o pewnym Łukaszku". Była degustacja czereśni i wykonanie prac plastycznych.