• Marzec 2017R/4

• MARZEC 2017R

"Śpiewam, tańczę, recytuję i do tego ładnie śpiewam" - zajęcia z Koleżankami z Liceum Ogólnokształcącego nr II.

Dzisiaj 28 marca w Ferajnie Myszki Miki odbyły się kolejne zajęcia w ramach Programu Edukacyjnego "Klub przedszkolnych odkrywców czyli przez aktywność do wiedzy" realizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące. Ten nasz Program wpisuje się w ich Projekt "Od Przedszkolaka do Morciniaka". Tym razem były to zajęcia z edukacji językowej pt. 'Śpiewam, tańczę, recytuję i do tego ładnie mówię". Zajęcia te poprowadziła P. Katarzyna Kranz wraz ze swoimi uczennicami. Podczas zajęć dzieci wykonywały przeróżne zadania: rozpoznawały zwierzęta i zjawiska przyrodnicze, naśladowali głosy otoczenia, rozwiązywały zagadki itp, grali w grę Bingo czy wspólnie z starszymi koleżankami i Panią Kasią śpiewały piosenkę, którą ilustrowały ruchem. Za wszystkie wykonane zadania przedszkolacy otrzymywali punkty.. Zajęcie sprawiło dzieciom wiele radości. Wszyscy dobrze się bawili i z niecierpliwością czekają na następne spotkanie. Dziękujemy Pani Kasi i Uczennicom Liceum za ubogacenie zajęć edukacyjnych naszym Przedszkolakom.

Poznajemy Francję z koleżankami z Gimnazjum nr 14 im. prof. Jana Karskiego.

Wczoraj i dzisiaj (29 i 30 marca) P. Marta - nauczycielka j. francuskiego w Gimnazjum nr 14 im. prof. Jana Karskiego wraz ze swoimi Uczennicami przeprowadziła zajęcia: Wędrówka po Francji. Zajęcia te odbyły się w Tygryskach, Grupie Kubusia Puchatka, Gromadce Puchatka i Słoneczkach. Przedszkolacy słuchali hymnu francuskiego, oglądali flagę francuską oraz poznali ważniejsze budowle Paryża. Nauczyli się również kilku słów i śpiewali piosenkę. Na koniec zatańczyli wspólnie Kankana. Dziękujemy naszym Przyjaciołom z Gimnazjum, za ciekawe zajęcia przybliżające naszym Przedszkolakom Francję.

Co to jest samorząd - zajęcia  z koleżankami z Gimnazjum nr 14 im. prof. Jana Karskiego.

Dzisiaj 30 marca grupę Słoneczek i Gromadkę Puchatka odwiedził Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 14 im. prof. Jana Karskiego wraz z swoim opiekunem P. Izą. zajęcia miały na celu zapoznanie i wyjaśnienie dzieciom "Co to jest samorząd". Przedszkolaki wypowiadały si,e na temat swoich praw i obowiązków. Ponadto same brały udział w "mini" wyborach własnego samorządu. Dzieci chętnie i z dużym entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach. Dziękujemy za tę wspólną, jakże pouczającą zabawę.

Mamy kolejne nagrody.

W XI edycji konkursu "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna" w kategorii Przedszkola - "Maluchy" Julka G. z MISIÓW zdobyła wyróżnienie, natomiast w kategorii Przedszkola - "Starszaki" - Marta W. z GRUPY KUBUSIA PUCHATKA zdobyła III miejsce. Gratulacje dla małych Artystek.

Gratulacje również dla Ani G. z Gwiazdeczek za zdobycie wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Ozdoba wielkanocna".