• PAŹDZERNIK 2016/2

• PAŹDZIERNIK 2016R

Spotkanie z Belusią - psem z Schroniska Fauna z Rudy Śląskiej

10 października nasze przedszkole (oddziały w Gimnazjum) odwiedził gość specjalny ze schroniska Fauna z Rudy Śląskiej - pies Belusią wraz ze swoją Opiekunką. Dzieci zapoznały się z historią Belusi - w jaki sposób trafiła do schroniska, dowiedziały się również jak należy się zajmować, opiekować pieskami. Belusia była bardzo przyjazna, spokojna - dzieci bez obaw mogły głaskać swojego nowego przyjaciela. Następnie Belusia razem ze swoją Panią podziękowała wszystkim dzieciom za smakołyki i rzeczy przyniesione dla zwierząt przebywających w schronisku. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę tematycznie związaną z schroniskiem Fauna. Do dzieci z oddziałów w budynku głównym Belusia zawita w środę 12 października.

Koncert Muzyczny -zapoznanie z gitarą

11 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Koncert Muzyczny. Przedszkolacy dzięki P. Hani - Katechetce poznali budowę i brzmienie gitary. Następnie grupa "Słoneczek" zaprezentowała utwór "a ja mam psa" przy własnym akompaniamencie, grając na instrumentach perkusyjnych. Na koniec odbyło się wspólne muzykowanie i śpiewanie. bardzo dziękujemy P. Hani, P. Karinie i grupie "Słoneczek" za muzyczny poranek.

Spotkanie z Książkową Babcią

13 października odwiedził naszą Bajkową Krainę wyjątkowy gość - p. Wanda, która jest emerytowaną bibliotekarką. Nasza "Książkowa Babcia" czytała kolejno w każdej grupie bajeczki i wierszyki, a Przedszkolacy w podzięce śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Bardzo dziękujemy p. Wandzie za miłe chwile.

Spotkanie z Strażnikiem Miejskim

19 października Bajkową Krainę odwiedziła Pani Strażnik Miejska. Pani Arleta zapoznała dzieci z pracą strażnika miejskiego, jego ubiorem oraz akcesoriami. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć oraz czapki, kajdanki oraz pałkę obronną. Pani Strażnik przypomniała dzieciom o właściwym zachowaniu się na drodze. Na koniec każde dziecko otrzymało nagrodę - kolorowankę - za wiadomości o bezpieczeństwie.

Konkurs plastyczny "Mój Śląsk - moje miasto" - nasi laureaci

Miło nam poinformować, że mamy pierwszych konkursowych laureatów w roku szkolnym 2016-2017. Marta z grupy "Słoneczek" zdobyła I Nagrodę w konkursie plastycznym "Mój Śląsk - moje miasto" zorganizowanym przez Miejskie Muzeum im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. W tym samym konkursie Franek z grupy "Kubusia Puchatka" zdobył II Nagrodę. Gratulacje dla małych Artystów.