• KWIECIEŃ 2017R/2

Program "Od Przedszkolaka do Morciniaka".

Dzisiaj odbyło się w naszym przedszkolu kolejne spotkanie z naszymi starszymi kolegami i koleżankami z Liceum w ramach programu "OD PRZEDSZKOLAKA DO MORCINIAKA". Dzisiejsze zajęcia w Grupie Muchomorków zawierały doświadczenia fizyczne z balonami:
          1. Dmuchanie balona inaczej - do butelki z octem wsypano sodę i nałożono balon - reakcja chemiczna wytworzyła gaz, który nadmuchał balon.
          2. Latający poduszkowiec - na płytę CD i zakrętkę nałożono nadmuchany balon - płyta poruszała się po stole siłą wydmuchiwanego powietrza.
          3. Balonikowa fryzura - pocieranie balonem o włosy - elektryzowanie się włosów.
          4. Balonikowy człowiek - elektryzowanie balonów i przyczepianie ich do osoby.
          Zajęcia te bardzo zaciekawiły i zainteresowały naszych Przedszkolaków. Doświadczenia - czary sprawiły dzieciom wiele radości i dobrej zabawy. Dziękujemy naszym Przyjaciołom za kolejne, bardzo inspirujące spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Poznajemy fagot - koncertb umuzykalniający.

Dzisiaj 25 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się już trzeci koncert z cyklu "Filharmonia Przedszkolaka". Na poprzednich koncertach dzieci poznały Instrumenty perkusyjne oraz instrumenty dęte blaszane, natomiast dzisiaj poznały fagot - instrument dęty drewniany. Wszystko objaśni im P. Mirek, a gościem który pięknie grał n fagocie był P. Karol. Prezentowali oni dzieciom przeboje muzyczne z bajek "Piękna i Bestia", "101 dalmatyńczyków", "Pocahontas", a dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. P. Mirek w bardzo profesjonalny sposób wprowadza naszych Przedszkolaków w świat muzyki. Koncerty sprawiają dzieciom wiele radości, bogacą ich wiedzę z zakresu muzyki oraz uwrażliwiają je na jej piękno.

Konkurs wiedzy przyrodniczej.

25 kwietnia Zuzia i Edytka z Grupy Kubusia Puchatka reprezentowała nasze Przedszkole w II Konkursie Wiedzy Przyrodniczej pt. "Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata". Zuzia i Edytka bardzo ładnie odpowiadały i rozwiązywały zadania konkursowe. Gratulujemy im dużej wiedzy przyrodniczej.

Gala Piosenki ekologicznej.

28 kwietnia Grupa Kubusia Puchatka uczestniczyła w XXIV Gali Piosenki Ekologicznej pod hasłem: "My się smogu nie boimy". Przedszkolacy zaprezentowali piosenkę pt. "Duszki leśne". Gratulujemy im udanego występu.

Finał Quizu "znam tę bajkę _ wiersze D. Gellner".

28 kwietnia w naszym Przedszkolu odbył się finał Quizu "Znam tę bajkę- wiersze D. Gellner". W zmaganiach wzięło udział 18 przedszkoli - 14 z Rudy Śląskiej (4,7,12,17,19,20,24,28,30,31,37,39,43,47) i 4 z Zabrza (1,3,33,47). Nasze Przedszkole reprezentowała Drużyna z Gromadki Puchatka: Tymon i Dawid. Uczestnicy mieli do rozwiązania 10 zadań. Dopasowywali obrazki do pory roku, rozwiązywali krzyżówkę, układali w prawidłowej kolejności cykl rozwoju motyla, liczyli, segregowali, zmieniali kota w lwa bawiąc się w Gryzmoła, układali kaczuszkę z origami itp. Poziom wiedzy był bardzo duży i wyrównany. Każdy Zespół wykazał się dużą znajomością utworów D. Gellner otrzymując za to dyplomy i nagrody.