• KWIECIEŃ 2017R/1

"Odwiedziny Zajączka".

W środę 12 kwietnia po śniadaniu czekała nas miła niespodzianka. Pani Dyrektor idąc do przedszkola spotkała Wielkanocnego Zajączka. Zajączek przekazał jej informację o tym, że jest bardzo zapracowany i nie może ich osobiście odwiedzić, ale mają się nie martwić, Z pewnością znajdą jakąś miłą niespodziankę, ale trzeba jej poszukać. Wszystkie dzieci wyszły do ogródka szukać śladów zajączka. Szukały bardzo długo i w końcu znaleźli zajączkowe niespodzianki ukryte w różnych miejscach. Po przyjściu do przedszkola, każda grupa w swojej sali, znalazła jeszcze prezent dla całej grupy. Prezenty od Zajączka - wielkanocne niespodzianki sprawiły dzieciom wiele radości.

WIATRACZEK 2017R.

19 kwietnia w Domu Kultury w Bielszowicach odbył się międzyprzedszkolny WIATRACZEK 2017, podczas którego swoje zdolności artystyczne zaprezentowały dwa rudzkie przedszkola: Miejskie Przedszkole nr 37 i Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy. Hasłem przewodnim tegorocznego WIATRACZKA było "Nasze przedszkole". Przedszkolacy zaprezentowali na deskach sceny programy ukazujące życie przedszkolne. Rodzice i Rodziny Przedszkolaków mogły podziwiać zdolności aktorskie swoich Pociech. Programy zaprezentowane przez obydwa Przedszkola stały na bardzo wysokim poziomie, za co mali Aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Grupa Kubusia Puchatka i Słoneczka na koncercie Muzycznym
          w Nowym Bytomiu.

20 kwietnia Grupa Kubusia Puchatka oraz Słoneczka uczestniczyły w koncercie muzycznym w Centrum Kultury w Nowym Bytomiu.W ramach koncertu wystąpił zespół dziecięcy w przebraniu Krakowiaków, prezentując muzykę ludową - Taniec "Do przodu, do tyłu rękę daj.....". Dzieci mogły pobawić się wraz z wróżką Rebeką i nauczyć się piosenki "Hokus - Pokus wiosno przyjdź". Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował duet gitarowy, występ dzieci grających na skrzypkach, pianinie i kontrabasie. Zwieńczeniem koncertu było wspólne zaśpiewanie piosenki wraz z występującymi gośćmi z zaczarowanego lasu z "Wróżką Rebeką". Celem naszego wyjazdu było rozwijanie zainteresowania muzyką poważną.

Konkurs "Znam tę bajkę - utwory Doroty Gellner" - eleminacje wewnetrzne.

Dzisiaj 21 kwietnia odbył się Wewnętrzny Konkurs "Znam tę bajkę - utwory Doroty Gellner". W eliminacjach wzięło udział 7 drużyn: Grupa Kubusia Puchatka, Gromadka Puchatka, Słoneczka, Muchomorki, Tygryski, Ferajna Myszki Miki i Motylki. Wszystkie zespoły świetnie radziły sobie z rozwiązywaniem poszczególnych, konkursowych zadań. Zwyciężyła drużyna Gromadki Puchatka i to ona będzie reprezentowała nasze Przedszkole w Międzyprzedszkolnym Konkursie, który odbędzie się 28 kwietnia.