• Czerwiec 2017R

• CZERWIEC 2017R

DZIEŃ DZIECKA w przedszkolu.

W Dniu Dziecka od rana czekała na naszych Przedszkolaków wspaniała niespodzianka. Ogród przedszkolny zamienił się w Dziki Zachód (miasteczko westernowe). Każdy Kowboj i Kowbojka, Indianin i Indianka wspaniale bawili się wykonując kowbojskie zadania. Było strzelanie wodnym pistoletem, rzut kapeluszem, przeciąganie liny, przypinanie gwiazdy szeryfa, szukanie złota, wyścigi konne, rzut do kosza, gra tam-tamy, indiańskie zabawy z chustą klanza. Na koniec odbył się konkurs na okrzyk plemienny i śpiewy. Każdy Przedszkolak wesoły i szczęśliwy w nagrodę otrzymał, dyplom, gwiazdę szeryfa, piłeczkę i słodki poczęstunek. To był wspaniały dzień, który pozostanie na długo w pamięci.

Wizyta Policjanta w przedszkolu.

2 czerwca nasze Przedszkole odwiedził P. Policjant z Miejskiej Komendy Policji z Nowego Bytomia. Opowiadał on Przedszkolakom o swojej pracy. Pokazał przedmioty, które są niezbędne w trakcie wykonywania służby. Przekazał dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Na koniec spotkania dzieci miały okazję zadać Gościowi pytanie. dziękujemy P. Policjantowi za przekazanie wielu cennych informacji.

Festyn Rodzinny pod hasłem "Moje Pasje".

Dzisiaj w naszej Bajkowej Krainie odbył się coroczny Festyn Rodzinny pod hasłem "Moje Pasje". Atrakcji było co nie miara - jazda na konikach, przejażdżka na karuzeli, zabawa w dmuchanym zamku, dmuchana zjeżdżalnia, konkurencje (strzał do bramki, rzut do kosza, slalom z woreczkiem, czołganie się pod dżdżownicą, tor przeszkód), malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, basenowe łowy, rodzinne konkursy itp. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Czas upływał bardzo szybko, wszystkim dopisywały dobre humory. Dla naszych Przedszkolaków był to czas , który mogli spędzić wspólnie ze swoimi kochanymi Rodzicami na dobrej zabawie.

Koncert muzyczny - poznajemy tubę.

6 czerwca w naszym Przedszkolu odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny "Filharmonia Przedszkolaka". Dzieci poznały na nim największy instrument dęty blaszany, jakim jest tuba. P. Marcin i P. Mirek pokazali budowę tego instrumentu i zagrali kilka znanych utworów, m.in. słynny motyw z filmu "Star Wars". Nasze Przedszkolaki pilnie brały udział we wszystkich koncertach dlatego w nagrodę DYPLOM MELOMANA. Na zakończenie wszyscy z uwagą wysłuchali koncertu w wykonaniu dzieci z Tygrysków.

Konkurs wiedzy o Śląsku.

6 czerwca Marta i Artur z Grupy Kubusia Puchatka reprezentowali nasze Przedszkole w Miejskim Konkursie wiedzy o Śląsku pt. " Śląsk moją małą ojczyzną", który odbył się w Miejskim Przedszkolu nr 19 w Rudzie Śląskiej. nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą o naszym regionie i zdobyli WYRÓŻNIENIE . Gratulacje dla Marty i Artura.