• MAJ 2017R

Teatrzyk w wykonaniu kolegów ze Szkoły Podstawowej Nr 13.

5 maja gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego wraz z swoimi Nauczycielkami P. Sylwia i P. Marzeną. Szkolni Aktorzy przedstawili naszym Przedszkolakom piękny spektakl teatralny pt. "Zaczarowanym pociągiem w świat baśni". W przedstawieniu występowali absolwenci naszego Przedszkola. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały występy swoich starszych koleżanek i kolegów. Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny, a Nauczycielkom gratulujemy wspaniałego przygotowania spektaklu.

Dzień Ziemi.

W ramach Dnia Ziemi, który obchodziliśmy 22 kwietnia zostały przygotowane wspaniałe niespodzianki. Jednak z powodu złych warunków pogodowych, dopiero dzisiaj 5 maja udało nam się zrealizować zaplanowane atrakcje - wyjść do ogródka przedszkolnego i przy pomocy P. Genka i P. Grzesia posadzić kwiaty i sadzonki przyniesione przez Przedszkolaków. Posadzone kwiaty będą pięknie ozdabiały nasz przedszkolny ogród. Dziękujemy Rodzicom naszych Przedszkolaków za sadzonki do naszego ogródka.

Filharmonia Przedszkolaka - poznajemy gitarę.

8 maja odbył się kolejny koncert muzyczny z cyklu Filharmonii Przedszkolaka. W ramach koncertu odwiedzili nas: P. Jan i P. Marek, którzy zaprezentowali nam grę na kolejnym instrumencie, jakim jest gitara. O gitarze dzieciom, jak zwykle opowiadał P. Mirek. Przedszkolacy zapoznali się z budową instrumentu (pudło rezonansowe, główka, stroiki, gryf). Wszyscy już też wiedzą, że są trzy rodzaje gitar (klasyczna, elektryczna, basowa). W trakcie koncertu słuchaliśmy utworów muzycznych granych na gitarach przy akompaniamencie pianina, jak również doskonale się bawiliśmy "Kłaniamy się w rytmie Manueta". Koncert zakończył się występem Grupy Kubusia Puchatka.

Kolejny CERTYFIKAT dla naszego Przedszkola.