• MARZEC 2017R/1

• MARZEC 2017R

"Od Przedszkolaka do Morciniaka" - projekt edukacyjny.

Serdecznie dziękujemy II Liceum Ogólnokształcącemu im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej za objęcie nas honorowym patronatem naukowym i realizację w naszej Bajkowej Krainie projektu "Od Przedszkolaka do Morciniaka". Wczorajsze spotkanie (6 marca) dostarczyło naszym Przedszkolakom nie tylko nowych wiadomości, ale również dużo dobrej zabawy (przez zabawę do nauki). Już nie możemy doczekać się następnego spotkania.

OD PRZEDSZKOLAKA DO MORCINIAKA, czyli MORCINEK PARTNEREM W NAUCE I W ZABAWIE! Dziś uczennice klas 2 liceum: Wiktoria DĘBIEC, Izabela IDKOWIAK, Katarzyna SODZAWICZNY oraz Magdalena WÓJTOWICZ wraz z Panią dyrektor Mariolą ULEJCZYK odwiedziły zaprzyjaźnione Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy w Bielszowicach, które nasza szkoła objęła honorowym patronatem naukowym. Przedszkolaki, pod czujnym okiem nauczyciela liceum i swoich starszych koleżanek, przeprowadzały ciekawe doświadczenia chemiczne z użyciem powszechnie im znanych produktów, tj.soda oczyszczona,cytryna czy proszek do pieczenia. Praca metodą doświadczalną przyniosła dzieciom wiele radości, zaś doświadczenie pracy z dziećmi bez wątpienia ubogaciło także nasze licealistki. BRAWO DZIEWCZYNY! Zatem...pierwsze koty za płoty! Nasz projekt OD PRZEDSZKOLAKA DO MORCINIAKA ruszył pełną parą. Kto następny z wizytą w przedszkolach lub w szkole podstawowej? ;-) Dodajmy, że dzisiejsza wizyta wpisuje się także w Tydzień Nauk Matematyczno- Przyrodniczych, który właśnie rozpoczął się w naszej szkole.

Grupa Kubusia Puchatka i Ferajna Myszki Miki na warsztatch muzycznych  w Katowicach w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Dzieci z Grupy Kubusia Puchatka i Ferajny Myszki Miki w dniu 7 marca uczestniczyły w warsztatach muzycznych w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, które są organizowane dla przedszkoli i szkół. Warsztaty prowadziła P. Anna Lis. Dzieci uczestniczyły w nich z wielkim zainteresowaniem. Słuchały na nich utwory muzyki poważnej, które ilustrowały ruchem przy pomocy instrumentów perkusyjnych, kolorowych chustek oraz próbowały odgadywać, jakie instrumenty grały w danym utworze. Za pomocą zabawy mogły uwrażliwić się na piękno muzyki poważnej. Następnie zwiedzały nowoczesny budynek orkiestry oraz uczestniczyły w próbie orkiestry symfonicznej na wielkiej sali koncertowej, gdzie obejrzały różne instrumenty oraz poznały rolę dyrygenta w orkiestrze.

"Od Przedszkolaka do Morciniaka" - projekt edukacyjny - spotkanie drugie.

W dniu dzisiejszym - 13 marca kolejna grupa - Słoneczka bawiła się w małych odkrywców (chemików). Wraz ze starszymi koleżankami z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka, poprzez własną aktywność, zabawy dzieci poznawały tajniki wiedzy i nauki w ramach przedszkolnego programu edukacyjnego "Klub przedszkolnych odkrywców, czyli przez aktywność do wiedzy" (nasz program jest realizowany w ramach programu Licealistów "Od Przedszkolaka do Morciniaka"). Program ten oparty jest na wspólnych zabawach dydaktycznych, badawczych zaspakajających ciekawość poznawczą i rozwijających wszechstronne zainteresowania dzieci w różnych dziedzinach nauki. Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne zabawy i doświadczenia z Wami.

Mamy kolejne CERTYFIKATY.