• Październik 2016/3

• PAŹDZIERNIK 2016R

Pasowanie na Przedszkolaka w Krasnalach

Od dzisiaj nasze Krasnale są już prawdziwymi Przedszkolakami. To właśnie 25 października odbyło się ich Pasowanie na Przedszkolaków. Jednak zanim to nastąpiło, musieli zdać swój pierwszy "egzamin" przed swymi Rodzicami. Musieli zatańczyć, zaśpiewać, wyrecytować wierszyk, pokolorować krasnala oraz przejść przez tunel. Po zdanym egzaminie Pani Dyrektor pasowała ich czarodziejskim ołówkiem na Przedszkolaków. Krasnale otrzymały pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Następnie świętowali tę ważną dla nich chwilę poczęstunku.

Zajęcia popołudniowe w "Ferajnie Myszki Miki"

26 października Ferajna Myszki Miki wraz z swoimi Bliskimi na popołudniowych zajęciach wykonywała stroiki z materiału przyrodniczego, które zostaną wręczone Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Orzegowie. Dorośli wraz z dziećmi wykonali wiele pięknych i pomysłowych kompozycji. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, na wspólnej pracy i swobodnych rozmowach. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci i dorosłych na ludzi starszych, samotnych i opuszczonych, aby potrafiły szanować i obdarowywać szacunkiem i pomocą ludzi starszych oraz sprawiać im przyjemność.

Odwiedziny Ferajny Myszki Miki w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Orzegowie

Dzisiaj przedstawiciele Ferajny Myszki Miki wraz z Rodzicami, P. Jolą, P. Agnieszka i P. Genkiem zawieźli do Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Orzegowie zrobione wczoraj na zajęciach popołudniowych jesienne stroiki. Zostały one wręczone Pensjonariuszom na ich comiesięcznej imprezie urodzinowej połączonej z biesiadą śląską. Stroiki sprawiły wiele radości Mieszkańcom Domu "Seniora". Dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte i zaproszone do ponownych odwiedzin. Dziękujemy Rodzicom Ferajny Myszki Miki za wielkie zaangażowanie i dawanie wspaniałego przykładu swoim dzieciom.

Wewnętrzny Festiwal Bajkowej Piosenki Przedszkolaków.

28 października odbył się wewnętrzny Festiwal Bajkowej Piosenki Przedszkolaków. Wystąpiło 18 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Poziom i dobór piosenek był bardzo różnorodny. Wszystkie dzieci bardzo ładnie się zaprezentowały i zaśpiewały przed jury. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór. Dlatego wszystkie dzieci zostały nagrodzone i otrzymały dyplom. W środę 2 listopada zostanie ogłoszone, kto będzie reprezentował naszą "Bajkową Krainę" na III Festiwalu Bajkowej Piosenki Przedszkolaków w Domu Kultury 4 listopada 2016 r.

Odwiedzamy cmentarz przed Dniem Wszystkich Świętych.

Przed 1 listopada - Dniem Wszystkich Świętych, prawie wszystkie grupy odwiedziły nasz bielszowicki cmentarz. Tam zapaliły znicze przy grobie Nieznanego Żołnierza i przy Krzyżu oraz pomodlili się za spoczywających na cmentarzu wszystkich zmarłych.