• MARZEC 2017R/3

• MARZEC 2017R

Ferajna Myszki Miki na Święcie Teatru w MORCINKU.

20 marca popołudniu Ferajna Myszki Miki na zaproszenie naszych Przyjaciół - Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka - wzięła udział w inauguracji szkolnego Święta Teatru w ich szkole. Ferajna Myszki Miki zaprezentowała tam swoje przedstawienie "Wędrówki Pyzy po Polsce". Oprócz nas, udział w ich święcie wzięli uzdolnieni Absolwenci, a wśród nich Michalina Starosta - gwiazda śląskiej sceny muzycznej. Naszym Przedszkolakom gratulujemy udanego występu, za który otrzymali gromkie brawa. Natomiast naszym Przyjaciołom dziękujemy za zaproszenie.

W trakcie inauguracji Święta Teatru w "MORCINKU" nasze Przedszkole otrzymało CERTYFIKAT "MORCINEK" PARTNEREM W NAUCE I ZABAWIE. Serdecznie dziękujemy

SHOW NA WESOŁO - spartakiada sportowa w Zabrzu

17 marca Grupa Kubusia Puchatka wzięła udział w zawodach sportowych w Zabrzu. Dzieci doskonale radziły sobie w poszczególnych konkurencjach. Pomiędzy konkurencjami na dzieci czekała wielka atrakcja: dmuchane zamki, z których najbardziej się ucieszyły. Przedszkolacy obserwowali też mini pokaz sztuki walki AIKIDO. grupie Tygrysków bardzo dziękujemy za gorący doping. Nasza drużyna otrzymała Puchar, słodkości i nagrodę.

Filharmonia Przedszkolaka - koncert muzyczny.

21 marca w naszej Bajkowej Krainie odbył się II koncert muzyczny z Filharmonii Przedszkolaka. Odwiedzili nas Pani Sylwia i Pan Mirek, którzy opowiadali nam o blaszanym instrumencie dętym, jakim jest "róg", a jego inna nazwa to "waltornia". Przedszkolacy miały okazję wysłuchać kilku utworów: m. in. melodię do marszu im melodię do snu. Dzieci uczestniczyły również w zabawie "Pora dnia". Jedną zabaw była zagadka muzyczna pt. "Co to za melodia?". Prawie wszyscy doskonale rozpoznali, że grany utwór to melodia z "Różowej Pantery".

Żegnamy zimę - witamy wiosnę.

Warsztaty elektryczne w Grupie Kubusia Puchatka i Tygrysków.

23 marca gościliśmy u siebie Uczniów i Nauczycielkę z Technikum Elektronicznego w Rudzie Ślaskiej - Wirku. Starsi koledzy przeprowadzili z nami bardzo interesujące i pomocne zajęcia edukacyjne pt. Pstryczek - Elektryczek. Na samym początku dzieci zobaczyły krótki film ukazujący, co może się zdarzyć, jeżeli w sposób niewłaściwy korzystamy z urządzeń elektrycznych. Następnie w mniejszych grupach , pod opieką starszych kolegów, Przedszkolacy wykonywali doświadczenia związane z elektrycznością. Dzieci wykazały duże zainteresowanie zajęciami i z zadowoleniem brali w nich udział. Bardzo dziękujemy naszym Przyjaciołom za ciekawe zajęcia, które pozostaną w pamięci Przedszkolaków, a co najważniejsze, pozwolą im, w bezpieczny sposób korzystać z elektryczności. Zajęcia te odbyły się w ramach naszego przedszkolnego Programu Edukacyjnego "Klub przedszkolnych odkrywców czyli przez aktywność do wiedzy".