• MARZEC 2017R/2

• MARZEC 2017R

II miejsce Magdy z grupy Muchomorków w konkursie recytatorskim.

VI Rewia Przedszkolaków.

15 i 16 marca odbyła sie już VI PRZEDSZKOLNA REWIA PRZEDSZKOLAKÓW. W pierwszym dniu wystąpiły Krasnale, Gwiazdeczki, Ferajna Myszki Miki, Motylki i Słoneczka.  W drugim dniu Przedszkolnej Rewii Przedszkolaka wystąpiły Biedronki, Misie, Tygryski, Muchomorki, Grupa Kubusia Puchatka i Gromadka Puchatka. Rodzice mogli podziwiać zdolności aktorskie swoich pociech. Wszystkim występy bardzo sie podobały, za co mali aktorzy otrzymali gromkie brawa.

KRASNALE

GWIAZDECZKI

FERAJNA MYSZKI MIKI

MOTYLKI

SŁONECZKA

BIEDRONKI

MISIE

TYGRYSKI

MUCHOMORKI

GRUPA KUBUSIA PUCHATKA

GROMADKA PUCHATKA

Warsztaty "W tajemniczej krainie gadów z Agamą Brodatą" .

16 marca w naszym przedszkolu odbyły sie Warsztaty "W tajemniczej krainie gadów z Agamą Brodatą". Podczas nich dzieci zapoznały się z wyglądem jaszczurki (krótki, różowy język. delikatny brzuch, pazurki oraz kolczasty pancerz). Agama Brodata odżywia się mącznikiem, świerszczami, trawą i kwiatami. Jaszczurka, która nas odwiedziła miała na imię MIGO. Jest ona zwierządkiem ciepłolubnym, lubiącym ciszę i spokój. Ma doskonały wzrok i słuch. Ciekawostka jest to, iż kiedy się boi czy denerwuje zmienia kolor na czarno - czerwony, a jego broda przybiera postać balona. Przedszkolaki miały okazję zaobserwować, jak zwierzątko sie odżywia oraz mogły go dotknąć. Odwiedziny "MIGA" dały dzieciom wiele radości oraz wzbogaciły ich wiedzę na temat życia "Agamy Brodatej".

"Od Przedszkolaka do Morciniaka" - projekt edukacyjny - spotkanie trzecie.

20 marca kolejna grupa - Gromadka Puchatka - bawiła się w małych odkrywców (chemików). Wraz ze starszymi koleżankami z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka, poprzez własną aktywność, zabawy dzieci poznawały tajniki wiedzy i nauki w ramach przedszkolnego programu edukacyjnego "Klub przedszkolnych odkrywców, czyli przez aktywność do wiedzy" (nasz program jest realizowany w ramach programu Licealistów "Od Przedszkolaka do Morciniaka"). Dziękujemy za to kolejne (wyczekiwane) spotkanie.