• PAŹDZIERNIK 2019R

• PAŹDZIERNIKA 2019R

1 października - Dzień Muzyki.

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Muzyki. Wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnym koncercie, gdzie artystami były same dzieci. Wszystkie grupy zaprezentowały swoją piosenkę. Było bardzo wesoło i muzycznie. Gratulujemy małym artystom wspaniałych występów.smiley

Chcemy być bezpieczni.

Dzisiaj w ramach zajęć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przedszkolaków odwiedzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej nr 4 w Rudzie Śląskiej. Policjanci zapoznali dzieci z mundurem oraz akcesoriami używanymi w ich codziennej pracy. Ponadto op owiadali o przejściu dla pieszych oraz jego oznaczeniach. Każda grupa przygotowała pamiątkowy prezent dla policjantów. Dziękujemy bardzo funkcjonariuszom Komendy Miejskiej nr 4 w Rudzie Śląskiej za poświęcony czas oraz edukację naszych przedszkolaków.

Akcje charytatywne "Bajkowej Krainy".

Jesień to idealny czas na rodzinne spacery po lesie czy parku, zabawy kolorowymi liśćmi, a także zbieranie kasztanów i żołędzi. Nasze przedszkole postanowiło wykorzystać ten czas i ogłosić zbiórkę kasztanów, które zostaną przekazane leśnikom w Chudowie. Kasztany te zostaną wykorzystane do dokarmiania dzików, aby pomóc im przetrwać zimę. Pamiętajmy, że dziki, które mają odpowiednią ilość jedzenia w lesie, nie wychodzą poza jego teren co oznacza, że nie podchodzą do ulic oraz gospodarstw domowych. Zbiórka SUCHYCH kasztanów trwa do 25 października. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji!

Zachęcamy do włączenia się w akcję "DAJ MISIAKA DLA DZIECIAKA". Jest to zbiórka zabawek (NOWYCH) dla dzieci leczonych w Instytucie Onkologii w Gliwicach w Zakładzie Radioterapii. Serdecznie zapraszamy.

Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2019R. Akcja ma charakter charytatywny i patriotyczny i polega na zbiórce artykułów żywnościowych, szkolnych i słodyczy. Dary będa przekazane dzieciom bezpośrednio w polskich szkołach na Wileńszczyźnie oraz dzieciom mieszkającym na Kresach, Lwowie i Stanisławowie.

"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie!"... Wszystkie dzieci bardzo lubią rysować kredkami lecz niestety z biegiem czasu ulegają one zużyciu  Znaleźliśmy idealny sposób na danie im drugiego życia, dlatego gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej "Kolorowe kredki". Posegregowane kredki (osobno ołówkowe i świecowe) można przynosić do pani Agnieszki (Smerfy) oraz do pani Anety (oddział na ul. Szkolnej). Akcja nie ma ograniczenia czasowego.