• LISTOPAD 2019R

Sara z Rudzkiego Schroniska w przedszkolu.

4 listopada nasze przedszkole odwiedził niespodziewany gość. Przyjechała do nas Sara, wspaniały piesek z Rudzkiego schroniska wraz ze swoją opiekunką. Pani opowiadała o tym, jak wygląda życie zwierząt w tym smutnym miejscu i jak powinna wyglądać opieka nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.  Miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi i opowie jakąś ciekawą historię.

Finał VI Festiwalu Piosenki Bajkowej.

5 listopada w Domu Kultury odbył się finał VI Festiwalu Piosenki Bajkowej Przedszkolaków, organizowanego przez naszą Bajkową Krainę. Ślemy gratulacje dla wszystkich przedszkoli i przedszkolaków, za wspaniałe występy oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci. Bardzo cieszymy się razem z naszymi Reprezentami , którzy wyśpiewali miejsca trzecie: Lena i Daria z Krasnoludków - kategoria duety, Pola z Pszczółek i Emilia z Biedronek - kategoria soliści oraz z wyróżnienie Oliwii z Żabek. Do zobaczenia za rok. NAGRODY zostaną im wręczone 17 listopada o godz. 1600 na scenie w Domu Kultury w Bielszowicach.

Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych.

Dzisiaj dla nas wielki dzień. Nasze Przedszkole ma swoje imieniny, no i oczywiście Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych. Każdy Przedszkolak przebrał się za ulubioną postać bajkową. Stroje przygotowali oczywiście, nasi kochani Rodzice za co im, serdecznie dziękujemy. Był to czas wielkiej radości. Działo się bardzo dużo. Były zabawy taneczne, rozwiązywaliśmy bajkowe zadania i zagadki, oglądaliśmy bajki. Było jeszcze wiele innych atrakcji. Kaczuszki miały nawet imieninowy tort. Zabawa była na sto dnia. Dzień ten pozostanie nam na długo w pamięci.

Jagódki zostały pasowane na Przedszkolaków.

6 listopada JAGÓDKI stały się prawdziwymi przedszkolakami, dzięki pasowaniu. Dzieci miały kilka zadań do wykonania, z których wywiązały się śpiewająco. Złożyły również przyrzeczenie, że będą miały zawsze uśmiechnięte buzie. Były upominki, pyszne ciasta przygotowane przez kochanych rodziców oraz wspaniały tort upieczony przez mamę Maciusia.

Uczymy się poprawnie segregować odpady.

W dniu 6 listopada, Krasnali, Ferajnę Myszki Miki, Minionki, Sówki, Smerfy i Żabki odwiedziły Panie Aldona i Ewelina z Urzedu Miejskiego z Wydzialu Ochrony Środowiska. Panie przeprowadziły z Przedszkolakami zajęcia, podczas których, przypomniały dzieciom, jak należy prawidłowo segregować śmieci. Na pamiątkę tego spotkania, każde dziecko otrzymało magnes i kolorowankę dsegregowdotycząacji. Dziekujemy za poświęcony czas i cenne wiadomosci. Kolejne grupy będą miały zajęcia 13 listopada w grupie Wiwiórek i Biedronek.