• MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

SMERFY rozpoczęły swoją przygodę z programem rozwijającym czytelnictwo u dzieci pt. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci wspólnie wybrały imię dla misia - Bartek. Niestety, Miś Bartek, nie może podróżować po innych przedszkolach ani domach, ale za to każdy Smerf zabrał pokolorowanego własnoręcznie misia do domu i wraz z rodzicami będą mogli przeczytać mu swoje ulubione książki.

MODUŁ I - dotyczył książek z dzieciństwa i polgał na przedstawieniu przed grupą swojej ulubionej książki oraz zachęceniu przedszkolaków do zapoznania się z tą książką. Przy okazji powstał ranking książkowych hitów dzieci i rodziców, ktorzy zodtali zaangażowani w realizację projektu. Zadanie dla rodziców polegało na podzieleniu się z dziećmi swoimi wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi czytania oraz przedstawieniu ulubionych książek.

MODUŁ II W ramach realizacji programu "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" Smerfy zaczęły swoją przygodę z czterema żywiołami  Dziś wykonywały eksperymenty związane z powietrzem- sprawdzaliśmy jakie są jego właściwości, do czego jest potrzebne i jaka jest jego siła. Na koniec dzieci wykonały "Rozdmuchane obrazki"

Smerfy eksperymentowały z kolejnym żywiołem jakim jest WODA  Sprawdzali co pływa, a co tonie, co się rozpuszcza w wodzie, a także każdy spróbował zrobić ulewę w szklance wody.

W sali powstał Kącik Małego Naukowca, a także powstała Księga eksperymentów Małego Misia, w którejdokładnie zostały opisane eksperymenty.

Papużki zajmowały się poznawaniem żywiołów w ramach projektu "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Sporo rozmawiały na temat dzieci matki natury, ale przede wszystkim wiele eksperymentowały, dzięki czemu poznały potęgę i właściwości wody, powietrza, ziemi oraz ognia.