• Z KULTURĄ MI DO TWARZY

„Z kulturą mi do twarzy” to ogólnopolski Projekt edukacyjny

Realizacja od 01.10 2020r – 14.05.2021r.

Projekt zgodny z Podstawą Programową oraz z piatym kierunkiem polityki oświatowej na rok szkolny 2020-2021: wychowanie do wartości i respektowanie norm społecznych.

Projekt podzielony na trzy moduły:

I – W krainie muz ( z 18 proponowanych zadań należy spełnić 8)

II – Piękno regionu (z 12 proponowanych zadań należy spełnić 6)

III – Kocham, lubię, szanuję (z 14 proponowanych zadań należy spełnić 6 zadań)

MODUŁ I - zadanie 1

W dniu muzyki Żabki i Minionki wykonały pierwsze zadanie z modułu I - "W magicznym świecie dźwięków" - poznanie instrumentów muzycznych ich wyglądu i brzmienia.

MODUŁ I - zadanie 12

Żabki w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" wykonały kolejne zadanie. Moduł I "Mali i duzi architekci". Dzieci po obejrzeniu zdjęć słynnych zabytków architektury (wieża Eiffla, Koloseum, Big Ben ...) zabawiały się i konstruowały równie ciekawe budowle. Zadanie to sprawiło wiele radości.

MODUŁ I - zadanie 6

ŻABKI zrealizowały kolejne zadanie z ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" - Moduł 1 "Paleta barw".

MODUŁ I - zadanie 4

Nagranie kolędy dla Rodziców "Lulajże Jezuniu"

MODUŁ I - zadanie 7

Żabki zrealizowały kolejne zadanie z ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" - "W Galerii sztuki". Dzieci poznały miejsce, jakim jest Galeria oraz dowiedziały się, jakie są rodzaje obrazów (pejzaż, portret, martwa natura). Następnie z pociętych kawałków ułożyły obraz - pejzaż tworząc w sali własną Galerię sztuki, w której wszyscy mogli podziwiać swoje prace.

MODUŁ II - zadanie 9

Dzień wspomnień i zadumy

MODUŁ II - zadanie 2

Tworzenie ozdób bożonarodzeniowych.

MODUŁ II - zadanie 11

Żabki w ramach programu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" zrealizowały zadanie 11 "Tańcowała igła z nitką. Realizując to zadanie dzieci nawlekały sznurek na buciki poznając - doskonaląc umiejętność wiązania.

MODUŁ II - zadanie 12

Kolejne zadanie zrealizowane: "Nasza tradycja".

MODUŁ III - zadanie 1

ŻABKI wykonały kolejne zadanie. Moduł 3 "Kodeks dobrego zachowania". Żabki ustaliły zasady panujące w grupie i swoją odrysowaną rączka podpisały kodeks . Od dziś już każdy prawdziwy przedszkolak wie, jak zachować się.

MODUŁ III - zadanie 2

Żabki w Dniu Uśmiechu zrealizowały kolejne zadanie. Moduł 3 - Tydzień uprzejmości. Dzieci rozmawiały na temat właściwego zachowania względem innych osób, niesienia pomocy innym. Przypomniały sobie, jak ważne jest używanie zwrotów grzecznościowych oraz jak ważny dla drugiego człowieka jest UŚMIECH.

MODUŁ III - zadanie 3

Kolejne zadanie z Modułu 3 to "Siła Bajek". Dzieci wysłuchały bajki czytanej przez nauczyciela "Trzy świnki". omówiły jej treść oraz morał z niej płynący. Następnie przy stolikach przeglądały książeczki z kącika bibliotecznego.

MODUŁ III - zadanie 5

Sztuka łączy wszystkich

MODUŁ III - zadanie 12

Savoir vivre przy stole

MODUŁ III - zadanie 10

Kochamy nasze Babcie i Dziadków

Wykonaliśmy zadania z projektu i otrzymaliśmy CERTYFIKAT poświadczający jego realizację.