• SENSOSMYKI

ZADANIE 1- Adaptacja SensoSmyków

BIEDRONKI wykonały dzisiaj pierwsze zadanie, tworząc samodzielnie, poszczególne stacje ścieżki sensorycznej. Wspólna wędrówka ścieżką, pozwoliła nam doskonale się bawić, angażując wszystkie nasze zmysły.

ZADANIE 2 - Lesne przygody SensoSmyków

KOTKI i BIEDRONKI  wykonały październikowe zadania z ogólnopolskiego projektu SensoSmyki. Dzieci bawiąc się darami jesieni stworzyły jesienne makiety , grały  w warzywne memory, rzucały kasztanami do celu. Robiły także jesienne odciski w ciastolinie, a takżr bawiły się liśćmi do piosenek.

ZADANIE 3 - Językowe figle, migle

KOTKI i BIEDRONKI  wykonały listopadowe zadania z ogólnopolskiego projektu SensoSmyki. Bawiły się w rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą zmysłu smaku i dotyku. Wykonały pyszny sok owocowy pełen witamin, a także pyszną sałatkę owocową. W swojej sali stworzyły targ warzywno-owocowy.

ZADANIE 4 - Magia świąt/zimowe zabawy

KOTKI i BIEDRONKI  wykonały grudniowe zadania z ogólnopolskiego projektu SensoSmyki. Upiekły świąteczne pierniki,  wykonały ozdoby oraz kartki. Malowały na folii rączkami umoczonymi w farbie oraz odbijały paluszki tworząc lampki choinkowe na kartce. Na koniec miesiąca każda z grup w strojach aniołków i pastuszków wspólnie kolędowała.

ZADANIE 5 - SensoSmyk potrafi sam

KOTKI i BIEDRONKI  wykonały styczniowe zadania z ogólnopolskiego projektu SensoSmyki. Obie grupy zapoznały się z różnymi rodzajami zapięć, a także miały szansę spróbować i nauczyć się samodzielnie zapiąć poznane zapięcia. grupy te w styczniu oczywiście nie zapomniały o swoich dziadkach i przygotowały dla nich  piękne laurki. Podczas realizacji zimowej bawiły się w dopasowywanie rękawiczek do pary, stworzyły swój jadalny śnieg. Samodzielnie tworzyły różne melodie grająć na kolorpiano. Kotki codziennie podczas przygotowań do leżakowania doskonala umiejętność samodzielnego ubierania się.

ZADANIE 6 - Tuptające SensoSmyki

ZADANIE 7 - Dziesięć paluszków

Tupot małych stóp czyli ćwiczenia palców stóp i dłoni w grupie Kotków

Biedronki wykonały kolejne dwa zadania z projektu Sensosmyki: malowanie dziesięcioma palcami w praktyce i świąteczny warsztat ozdób wielkanocnych.

PANDY wykonały prace wieloetapową pt. „łąka pełna tulipanów” ⚘⚘ Metoda malowania 10 palcami.

ZADANIE 8 - Wstążkowe wariacje - przeplatane kaczuszki

Biedroneczki wykonały kolejne zadanie projektu edukacyjnego Sensosmyki ,,Wstążkowe wariacje - Przeplatane kaczuszki ".

ZADANIE 9 - Układanie pisanek XXL

Zabawy pisankami - sensoryczne kodowanie jajek.

ZADANIE 10 - "Oto ja"

1) Cyrkowe sztuczki - przejscie przez nierówną ścieżkę

2) Niecodzienna gimnastyka - gimnastyka z kostką ruchową.

ZADANIE 11 - "Kreatywna cisza"

Biedronki i Kotki wykonały zadania majowe z projektu Sensosmyki z cyklu kreatywna cisza. Dzieci obchodziły w tym miesiącu Światowy Dzień Pszczół,a także Dzień Samolotów z Papieru. Przedszkolacy nie zapomniały również o swoich kochanych Mamusiach i wykonały dla nich piękne prezenty. W całym przedszkolu zorganizowany został kreatywny tydzień bez zabawek, w którym to przedszkolacy tworzyli w pełnym skupieniu swoje własne zabawki, powstały różne labirynty dla piłek, maskotki ze skarpet, a także samochody z rolek po papierze, gniotki , szmerowe puszki- stworki( i wiele innych ciekawych budowli). Kotki codziennie relaksują się po obiadku słuchając muzyki relaksacyjnej. Przedszkolacy wspólnie bawiąc się na łące, bujając sie na huśtawkach relaksowaly się na podwórku korzystając z promyków słońca.