• GRUDZIEŃ

• Zadania realizowane w grudniu.

Zadanie 1: Głośne czytanie - czytanie dzieciom bajek przez p. Dyrektor i P. Wicedyrektor

Zadanie 2: Ogłoszenie wyników akcji "Na najbardziej zaczytaną grupę"

21 grudnia  został rozstrzygnięty konkurs na najbardziej zaczytaną grupę przedszkolna. Konkurs został zorganizowany w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa. 😀 Miło nam ogłosić, że pierwsze miejsce, z liczbą 80 przeczytanych książek zajęły Kaczuszki, drugie miejsce zajęły Jeżyki, natomiast 3 miejsce zajęły Kroliczki. Pozostałe grupy również przeczytały imponującą ilość książek. 😀😀Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie się w akcję. 😀😀😃😀

Zadanie 3: Zakończenie programu: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

- Projekt umożliwił nam rozwijanie u dzieci zainteresowań czytelniczych oraz edukowanie rodziców nt wpływu czytelnictwa na wszechstronny rozwój dzieci.

- Dzięki udziałowi w projekcie mogliśmy wzbogacić naszą bibliotekę o nowości czytelnicze.

- Nawiązaliśmy współpracę z różnymi środowiskami lokalnymi (biblioteką, SP 17, lokalną autorką wierszy dla dzieci – Moniką Czoik- Nowicką), dzięki którym mogliśmy uzupełnić nasze działania o dodatkowe propozycje.

- Niestety z powodów od nas niezależnych, nie odbył się projekt edukacyjny „Tydzień Bajek Polskich” w którym planowaliśmy wziąć udział. Projekt został przeniesiony na marzec.

- Ze względów organizacyjnych nie wszystkie grupy miały możliwość spotkania z Panią Bibliotekarką, ale spotkania te odbędą się w kolejnym semestrze.