• PAŹDZIERNIK 2018

• PAŹDZIERNIK 2018R

1 października Dzień Muzyki.

Z okazji Dnia Muzyki w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy koncert pt. "Przedszkolaki Przedszkolakom". Każda grupa zademonstrowała poznaną wcześniej piosenkę. Nasze grupy maluszków po raz pierwszy opuściły swoje sale i też wzięli udział w tym koncercie. Pokazały nam, że już w przedszkolu czują się wyśmienicie i od tej pory mogą aktywnie uczestniczyć w życiu przedszkola.

Koncert z okazji Dnia Muzyki u Żabek, Minionek i Biedronek.

Z okazji Dnia Muzyki grupa starszaków - Misie - odwiedziła Wiewióreczki w Szkole Podstawowej nr 17. Dzieci ubrane w nutkowe korony śpiewały poznane piosenki, a potem wspólnie wykonały nasze pierwsze instrumenty muzyczne -marakasy. Wszyscy świetnie się bawili.

Zajęcia Literackie - "Piękno jesieni w polskiej literaturze".

W dniach od 8 do 15 października odbył się cykl zajęć literackich "Piekno jesieni w polskiej literaturze dziecięcej". Zajęcia te prowadziła P. Gabrysia - kierownik Miejskiej Biblioteki - Filii nr 6. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z literaturą - książką źródłem wiadomości. Dzieci słuchały fragmentów utworów związanych z jesienią, a następnie rozwiązywały różne, ciekawe zadania. Zajęcia te wzbogaciły wiedzę naszych Przedszkolaków. Pani Gabrysia  zachęciławszystkich do zapisania się do biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem wszystkich dzieci - począwszy od najmniejszych do największych. Serdecznie dziękujemy P. Gabrysi za przygotowanie i poprowadzenie zajęć literackich. smiley

Zajęcia otwarte dla Rodziców.

KRASNALE - 3 października 2018 R

Dzisiaj Krasnali odwiedzili Rodzice i uczestniczyły w zajęciu artystyczno - technicznym "Jesienny las". Dzieciaki wspólnie z Rodzicami wykonały kawałek lasu - makietę. Wycinały grzybki, składały, kleiły na papierowy talerzyk, a następnie wzbogacały pracę materiałem przyrodniczym. Na koniec był wspólny śpiew i taniec w miłej atmosferze.

GWIAZDECZKI - 9 października 2018 R

Gwiazdeczki zaprosiły do przedszkola swoich Rodziców na zajęcie otwarte. Dzieci pochwaliły się swymi wiadomościami na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Rozwiązywały zagadki, dzieliły sowa na sylaby. Następnie podzieliły się na 4 zespoły (wiewiórki, zające, misie i sowy) i przy stolikach wykonywały otrzymane zadania. Każda drużyna za dobre wykonanie zadania otrzymywała 1 punkt - w sumie można było zdobyć 4 punkty. Na koniec każde dziecko ze swym Rodzicem wykonało maskę zająca lub niedźwiadka.