• STYCZEŃ 2019R

Nasze kolejne laureatki konkursowe. smiley

Brawa dla Julki z Krasnali za zdobycie WYRÓŻNIENIA w ogólnopolskim plastycznym "W krainie Świętego Mikołaja".

Oliwia z Misów zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym Bombka Bożonarodzeniowa, natomiast Ola z Krasnali w tym samym konkursie - zdobyła III miejsce. Gratulacje dla nich. smiley

Gratulacje dla Ani z Gwiazdeczek za zdobycie WYRÓŻNIENIA w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Moja mała Ojczyzna w obiektywie".

Brawa dla Oli z Krasnali za zdobycie I miejsca w konkursie literacko - plastycznym: Moja pierwsza książeczka". Gratulacje dla Niej.

XXIII Przegląd Zespołów Jasełkowych.

9 stycznia GWIAZDECZKI pojechały do Młodzieżowego Domu Kultury na przegląd Zespołów Jasełkowych. Godnie zaprezentowały naszą Bajkową Krainę przedstawiając Jasełka "Betlejemskie światełko". Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Trzymajcie kciuki za Gwiazdeczki, w czasie oczekiwania na werdykt Jury. Gratulacje dla Nich za udany występ.

"Śpiewam, tańczę, recytuję a do tego ładnie mówię" - warsztaty z

starszymi koleżankami z Morcinka.

10 stycznia grupę Krasnali oraz Gwiazdeczek odwiedziła pani Katarzyna Kranz - nauczycielka polskiego z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Gustawa Morcinka wraz ze swoimi uczennicami. Dziewczyny przeprowadzały zajęcia z dziećmi. Na początku była zabawa logopedyczna, później dzieci zostały podzielone na 5 zespołów. Każdy zespół mógł liczyć na pomoc starszych koleżanek. Na początku zespoły zagrały w zagadki słowne, później poznały zabawę w "bingo". Na sam koniec zajęć dzieci ofiarowały paniom własnoręcznie wykonane laurki oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. W zamian za wspaniałą pracę i aktywność na zajęciach każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom za udział w warsztatach "Śpiewam, tańczę, recytuje i do tego pięknie mówię". Dziękujemy za to bardzo atrakcyjne, dla nas spotkanie.

Ferajna Myszki Miki z wizytą u Przyjaciół z "13".

Ferajna Myszki Miki odwiedziła dzisiaj Szkołę Podstawową nr 13, gdzie uczestniczyła w ciekawych zajęciach chemicznych, w nowoczesnej pracowni przyrodniczo - chemicznej. Wraz ze starszymi kolegami, przedszkolacy przeprowadzili różne doświadczenia oraz wykonywali różne badania pod mikroskopem. Następnie brali udział w zajęciach z dogoterapii z suczką Emilką zwaną Emi. W jej towarzystwie zwiedzali szkołę, a następnie uczestniczyli w różnych ciekawych zabawach w małej sali gimnastycznej. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek, dyplomiki i długopisy Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom wiele radości oraz wzbogaciły wiadomości. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

Filharmonia Przedszkolaka.

11 stycznia odbył się kolejny koncert z cyklu Filharmonii Przedszkolaka. Dzieci wysłuchały piosenek w pięknym, operowym wykonaniu przez Panią Sabinę - piosenkarkę. Przedszkolacy poznały też rodzaje głosów męskich i kobiecych.