• LISTOPAD 2018R/4

Dzień PLUSZOWEGO MISIA.

BIEDRONKI, MINIONKI, ŻABKI.

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj

Dziś święto nad świętami:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          23 lstopada w naszym przedszkolu grupy: Minionków, Żabek i Biedronek świętowały Dzień Pluszowego Misia. Więc każde dziecko przyniosło ze sobą najmilszą zabawkę, najlepszego przyjaciela i niezastąpioną przytulankę do zasypiania- Pluszowy Miś. Przedszkolacy na początku wysłuchały krótkiej historyjki powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami przywitały specjalnego gościa, czyli Pluszowego Misia. Miś opowiedział nam co nie co o sobie, a także zadawał dużo misiowych pytań. Następnie wszystkie dzieci zaśpiewały misiową piosenkę oraz złożyły Misiowi życzenia. Cała zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

WIEWIÓRECZKI.

Piątek 23 listopada listopada był dla Wiewióreczek dniem pełen wrażeń. Dzieci odwiedził niespodziewanie wyjątkowy gość - Pluszowy Miś. Dzieci przedstawiły Mu swoje kochane Misie i wesoło bawiły się w kole. Odtańczyły nawet misiowy taniec. Zagadkom, tańcom i zabawom nie było końca.

PAPUŻKI, SÓWKI, SMERFY, PSZCZÓŁKI, KRASNALE, FERAJNA MYSZKI MIKI, GWIAZDECZKI, MISIE.

26 listopada Nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość - sam pluszowy Miś. Swoje odwiedziny rozpoczął od grupy maluchów: sówek oraz papużek. Dzieci były zachwycone niezwykłym gościem mogły się przytulić do misia, zaśpiewać mu piosenkę oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Później miś odwiedził grupy średniaków oraz starszaków. Na sam koniec nauczycielki przygotowały dla dzieci oraz misia przedstawienie z okazji jego imienin. Każda grupa zaśpiewała dla solenizanta misiową piosenkę, której uczyły się razem ze swoim wychowawcą. Był tort, życzenia oraz słodki poczęstunek dla każdego dziecka od misia. Miś otrzymał również od każdej grupy laurkę, którą mógł podziwiać od samego wejścia do przedszkola.

Z okazji Dnia Puszowego Misianaszych Przedszkolaków odwiedził P. ROBERT - ratownik medyczny. Zapoznał on dzieci, jak należy postępować w sytuacji skaleczenia. Następnie dzieci otrzymały plastry i bandaże i mogły poćwiczyć sposoby tamowania krwi i opatrywania ran. P. Robert pokazał Przedszkolakom, jak należy postępować w sytuacji złamań. Dzieci mogły na swoich misiach poćwiczyć zdobytą wiedzę. Na koniec przeprowadził pogadankę na temat apteczki w domu oraz podsumował zajęcia rozmową chętnych dzieci z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Ponadto każde dziecko otrzymało zaświadczenie kursu "Mały ratownik". Bardzo dziękujemy P. Robertowi za poświęcony czas i cenną wiedzę. Dzieci w dowód wdzięczności wręczyły P. Ratownikowi własnoręcznie wykonane laurki i podziękowania.