• STYCZEŃ 2018R

Projekt edukacyjny "Zabrze czyta małemu Misiowi"

W styczniu rusza projekt "Zabrze czyta małemu Misiowi". Organizatorem Projektu jest Przedszkole nr 1 z Zabrza, które jest zaprzyjaźnione z naszą Bajkową Krainą. I właśnie przez to Przedszkole zostaliśmy zaproszeni do tego Projektu, za co im serdecznie dziękujemy. Z naszego Przedszkola w tym Projekcie biorą udział Pszczółki, Smerfy, Krasnale, Żabki i Minionki.Pierwszym zadaniem do wykonania, było wybranie imienia dla Misia, który będzie reprezentował nasze Przedszkole. Został ogłoszony konkurs na imię dla Misia, który wygrała Alicja Hewlik z grupy Motylków. Alicja zaproponowała imię BAJKUŚ, nawiązując do nazwy naszego Przedszkola. Bajkuś uda się teraz w podróż po zabrzańskich przedszkolach. Zanim do nas wróci, my będziemy gościli u nas misie innych przedszkoli. Naszym zadaniem będzie oprowadzić ich po naszym przedszkolu, a co najważniejsze - wspólnie poczytamy im nasze ulubione bajki. Wszystko będziemy notować w ich dzienniku podróży, dzięki czemu będziemy mogli później dowiedzieć się, gdzie buł i zobaczył także nasz BAJKUŚ. Będzie dobra zabawa, będzie się dużo działo.

Noworoczne spotkanie z Przyjaciółmi z "13"

10 stycznia Misów, Muchomorków i Motylków odwiedzili Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 Przebrani w stroje Aniołów i Trzech Króli, wprowadzili nas w okres Bożego Narodzenia. Śpiewali nam kolędy i czytali opowiadania związane z tym czasem. Na koniec każde dziecko otrzymało koronę, którą ozdobiło wg własnego pomysłu. Dziękujemy im za to przemiłe spotkanie.

Koncert muzyczny - poznajemy klarnet

10 stycznia 2018 w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny w ramach Przedszkolnej Akademii Przedszkolaka. Dzieci miały okazję poznać budowę i brzmienie klarnetu. Wysłuchały również utworów muzycznych związanych z muzyką noworoczną. Koncerty te dają dużo radości naszym Przedszkolakom oraz wzbogacają trwale ich wiadomości, o czym możemy się przekonać w czasie powtórek na początku każdego Koncertu.

Kolejne spotkanie z naszymi Przyjaciółmi z MORCINKA

10 stycznia 2018 roku w ramach przedszkolnego programu "Klub przedszkolnych odkrywców, czyli przez aktywność do wiedzy" grupę "Motylków" odwiedziły uczennice z II LO im. Gustawa Morcinka wraz z swoim opiekunem P. Grzybek (w ramach programu "Od Przedszkolaka do Morciniaka"). Wspólne spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego poznania się i przywitania. Następnie Licealistki przeprowadziły z dziećmi rozmowę na temat zdrowego odżywiania się i zdrowego spędzania wolnego czasu. Po owocnej dyskusji starsze koleżanki zaprosiły Przedszkolaków do zawodów sportowych. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnorodnych konkurencjach sportowych. Na zakończenie za sportową postawę w czasie zawodów otrzymały zdrowe owoce. Dziękujemy naszym starszym Koleżankom za przemiłe spotkanie.

Koncert Noworoczny 2018

Dzisiaj 12 stycznia 2018 roku odbył się Koncert Noworoczny, który jest już naszą tradycją. Cieszymy się bardzo, że z naszego zaproszenia skorzystali nasi Przyjaciele i zaszczycili nas swoją obecnością. . Program koncertu był bardzo bogaty. Na samym początku FERAJNA MYSZKI MIKI przedstawiła na krótkie przedstawienie pod tytułem "W kopalni". Następnie MAGDA z MUCHOMORKÓW recytowała wiersz "Gwiazda". Głównym punktem Koncertu były oczywiście Jasełka przygotowane przez MISIÓW. Po Jasełkach słuchaliśmy pastorałki "Przyjdź mały Jezusiku" w wykonaniu MUCHOMORKÓW. Nasz koncert uświetniły również nasze starsze koleżanki z Szkoły Podstawowej z Świętochłowic - Martyna i Jadzia oraz Wiktoria i Damian z Liceum i Technikum. Każdy występ zapowiadali nasi konferansjerzy: Alicja, Miłosz, Michał, Milena, Emilka, Tomek, Alicja i Ania z MOTYLKÓW. Dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę i wspólnie spędzony czas.