• Szczęśliwe życie przedszkola - Program profilaktyki zdrowia psychicznego

• Szczęśliwe Życie Przedszkolaka - Program Profilaktyki Zdrowia Psychicznego

Program profilaktyki zdrowia psychicznego „Szczęśliwe życie przedszkolaka” został skonstruowany w taki sposób, aby odpowiadał na wszystkie potrzeby związane ze zdrowiem psychicznym przedszkolaków. W tym celu opracowano poszczególne cele:

1. Rozwijanie zdolności do doświadczania i wyrażania emocji we właściwy i konstruktywny sposób;
          2. Kształtowanie i wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa w domu i przedszkolu;
          3. Kształtowanie pozytywnej samooceny i szacunku do innych ;
          4. Rozwijanie zdolności do optymalnego funkcjonowania w przedszkolu, grupie rówieśniczej,lokalnej społeczności;
          5. Rozwijanie zdolności do inicjowania głębszych relacji (przyjaźń,miłość) oraz uczenia się funkcjonowania w świecie w sposób produktywny.

Powyższe cele zostaną zrealizowane poprzez zadania, które będą realizowane w II półroczu  roku przedszkolnym 2023/2024 w Miejskim Przedszkolu im. Bajkowej Krainy w Rudzie Śląskiej.

22 marca grupy: Jeżyki 🦔i Króliczki 🐰odwiedził trener Artur z Akademia Piłkarska Bumerang Ruda Śląska, który przeprowadził z dziećmi zajęcia w ramach przedszkolnego Programu Profilaktyki Otyłości Wśród Dzieci "Od marchewki i jabłuszka do zdrowego brzuszka".Jednym z celów naszego programu jest propagowanie zdrowego stylu życia ⚽🥗i zachęcenie do aktywności fizycznej nasze przedszkolaki.Wspólnie z Akademią Pilkarską Bumerang,którą jest naszym partnerem w tym programie będziemy starać się zaszczepić w dzieciach miłość do sportu🏐🥅.Trener Artur wkrótce odwiedzi nasze kolejne grupy.

Pandy i Słoneczka