• KWIECIEŃ 2018R

TYDZIEŃ ZDROWIA

DZIEŃ PIERWSZY

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Zdrowia w dniach od 04 do 06 kwietnia w naszej Bajkowej Krainie trwa Tydzień Zdrowia. W każdym dniu Przedszkolacy będą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu dbałości o swoje zdrowie.
          6 kwietnia dzieci degustowały owoce zarówno krajowe, jak i egzotyczne. Poznały również ich znaczenie dla organizmu człowieka. Dzieci wykonywały prace plastyczne dotyczące zdrowego odżywiania, śpiewały piosenki oraz piły sok z cytryny. Poznały również etapy prawidłowego mycia rąk.

DZIEŃ DRUGI

Drugi dzień Tygodnia Zdrowia minął nam na sportowo. TYGRYSKI w każdej grupie przeprowadziły zajęcia - aerobik. Wszystkie dzieciaki Bajkowej Krainy chętnie wzięły udział w tych tanecznych zajęciach. Następnie Przedszkolacy wyszli do ogrodu przedszkolnego, spędzając czas na dobrej zabawie.

Smerfom i Pszczółkom tak spodobały się zajęcia aerobiku z Tygryskami, że podobne zajęcia zorganizowały sobie w ogrodzie przedszkolnym.

DZIEŃ TRZECI

Dzisiaj w trzecim dniu Tygodnia Zdrowia w naszej Bajkowej Krainie dużo się działo . Do przedszkola każda grupa przyszła przebrana w kolory innego owocu lub warzywa.Zadaniem każdej grupy było przygotowanie "wizytówki" swojego owocu oraz zawołanie promujące jego właściwości. Prace plastyczne ocenione zostały przez zaproszonych gości: P. Gabrysię z Miejskiej Biblioteki oraz P. Mariolę z KWK Bielszowice. Wszystkie wizytówki były bardzo ciekawe, dlatego wyłonienie najlepszej było niezwykle trudne. Ostatecznie Panie przyznały I miejsce SMERFOM za "wizytówkę jabłka", II miejsce BIEDRONKOM za "wizytówkę truskawki" oraz dwa III miejsca: FERAJNIE MYSZKI MIKI za "wizytówkę pietruszki" i PSZCZÓŁKOM za "wizytówkę cytryny". Wszystkim GRUPOM gratulujemy ciekawych pomysłów.

Kolejną pouczającą atrakcją dzisiejszego dnia było spotkanie z Ratownikiem Medycznym, który przypomniał Przedszkolakom zasady bezpiecznej zabawy. Grupy: SMERFÓW, PSZCZÓŁEK, KRASNALI, MISIÓW, GWIAZDECZEK, MOTYLKÓW, MUCHOMORKÓW i FERAJNĘ MYSZKI MIKI odwiedził P. Krzysztof, grupy: ŻABEK, MINIONKÓW, BIEDRONEK i TYGRYSKÓW odwiedziła P. Ania, którzy w sposób praktyczny przeprowadzili z dziećmi zajęcia dotyczące tego tematu. Serdecznie dziękujemy Im za te spotkania.

Na zakończenie Tygodnia Zdrowia każde dziecko otrzymało jabłko z frazą mówiącą o korzyściach płynących z spożywania owoców i jarzyn