• KWIECIEŃ 2018R/2

Starszacy odwiedzają Szkołę Muzyczną w Nowym Bytomiu

W tym tygodniu grupy starszaków odwiedzają Państwową Szkołę Muzyczną im. Grzegorza Gerwazego Gorczyńskiego w Rudzie Śląskiej. Dzisiaj w poniedziałek Szkołę odwiedzili Ferajna Myszki Miki i Motylki, natomiast w środę do Szkoły pojadą Tygryski i Muchomorki. Po Szkole Muzycznej Przedszkolaków oprowadził Pan Dyrektor Mirosław Krause. Pokazał im sale, w których uczą się przyszli muzycy - artyści. Następnie odbył się koncert fortepianowy. Na fortepianie grała P. Magda - nauczycielka Szkoły. Dzieci poznały również budowę fortepianu, sposób gry na nim oraz wielkich kompozytorów: F.Chopina, Mozarta i Bacha. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem utworów wykonywanych przez P. Magdę. Zajęcia, które sprawiły Przedszkolaków wiele radości, zostały przeprowadzone przez profesjonalistów, za co m serdecznie dziękujemy.

Bajka o "Bezpiecznym Internecie"

Bajkową Krainę odwiedzili dziś Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13. Różne postacie z bajek zapoznały dzieci z bezpiecznym sposobem korzystania z Internetu. Przedszkolakom bardzo podobał się teatrzyk. Serdecznie dziękujemy Młodzieży z SP 13

Nasi kolejni konkursowi Laureaci

W miesiącu kwietniu nasi Przedszkolacy biorą udział w konkursach, podczas których muszą wykazać się wiedzą.

13 kwietnia Wojtek i Dawid z Ferajny Myszki Miki wzięli udział w konkursie matematycznym pt. Łamigłówki matematycznej główki".

18 kwietnia Wojtek I Mateusz z Ferajny Myszki Miki brali udział w konkursie literackim "Legendy Polskie"

18 kwietnia Milena i Alicja z Motylków brały udział w konkursie przyrodniczym "Jestem sobie ogrodniczka"

Nasi Reprezentanci wykazali się ogromną wiedzą i doskonale rozwiązywali wszystkie konkursowe zadania. Gratulujemy im wiedzy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Bajkowej Krainy.

Konkurs literacki "Znam wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej

20 kwietnia w naszej Bajkowej Krainie odbył się miejski konkurs pt. "Znam wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej". W konkursie wzięło udział 7 drużyn z Rudy Śląskiej i Zabrza. Przedszkolaki wyśmienicie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami, dlatego decyzją jury wszystkie drużyny wygrały. Drużynom, które brały udział w konkursie serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. :)

Odwiedziny P. Janusza i P. Stanisława - prawdziwych Pasjonatów.

Dzisiaj odwiedzili nas prawdziwi pasjonaci. Pan Janusz - modelarz składający budowle z zapałek i Pan Stanisław - kolekcjoner, numizmatyk.
          Obejrzeliśmy zbiory monet, dowiedzieliśmy się czym jest numizmatyka. Zobaczyliśmy nawet kartki żywnościowe i bony do sklepów Pewex. Potem wysłuchaliśmy ciekawiej historii o powstawaniu budowli z zapałek i podziwialiśmy precyzję z jaką zostały stworzone. Można je również oglądać w Bibliotece Miejskiej na Halembie.