• PAŹDZIERNIK 2017R/3

Pasowanie na Przedszkolaka w Smerfach

Od 19 października nasze Smerfy są już prawdziwymi Przedszkolakami. To właśnie 19 października odbyło się ich Pasowanie na Przedszkolaków. Jednak zanim to nastąpiło, musieli zdać swój pierwszy "egzamin" przed swymi Rodzicami. Musieli zatańczyć, zaśpiewać, wyrecytować wierszyk, pokolorować krasnala oraz przejść przez tunel. Po zdanym egzaminie Pani Dyrektor pasowała ich czarodziejskim ołówkiem na Przedszkolaków. Smerfy otrzymały pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Następnie świętowali tę ważną dla nich chwilę poczęstunku.

Więcej zdjęć: Patrz Album Fotograficzny: Pasowanie na Przedszkolaka - Smerfy

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Gloria Dei"

W sobotę 21 października Ferajna Myszki Miki uczestniczyła w XXIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Gloria Dei". Tegoroczny Festiwal był poświęcony Matce Bożej. Dzieci w dniu konkursowym zaśpiewały dwie piosenki. Przedszkolacy zostali zaproszoni przez Jury na Koncert Finałowy, który odbył się w niedzielę 23 października w Kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu, gdzie odebrali nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii przedszkolnej. Nagrodę odebrali z rąk P. Prezydent Miasta Ruda Śląska P. Grażyny Dziedzic. Bardzo cieszymy się z ich sukcesu.

Muzyczna Akademia Przedszkolaka

23 października odbył się kolejny koncert muzyczny z serii Akademii Muzycznej Przedszkolaka. Bohaterem dzisiejszego koncertu był flet. Przedszkolacy dowiedzieli się, jakie są rodzaje fletów i jak są zbudowane. Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w muzykę graną na flecie.

Muchomorki i Ferajna Myszki Miki zwiedzają Urząd Miasta Ruda Śląska

24 października Muchomorki i Ferajna Myszki Miki wybrały się na wycieczkę do Nowego Bytomia, aby spotkać się z władzami Miasta Ruda Śląska oraz zwiedzić gmach Urzędu Miejskiego. Zostały bardzo mile powitane przez Pracowników - Urzędników. W sali posiedzeń spotkała się z dziećmi p. Cecylia Gładysz - wiceprzewodnicząca Rady Miasta, która wprowadziła dzieci w świat samorządności. Przedszkolacy zamienili się w Radnych. Ze swojego grona wybrały na Przewodniczącego Rady Miasta - Mateusza. Wiceprzewodniczącym został Dorian. Mateusz prowadził głosowanie nad dwoma zadaniami. Budową dróg łączących autostradę i trasę szybkiego ruchu, i budową basenu w Przedszkolu nr 30. Przedszkolni Radni większością głosów 26 do 12 wybrały budowę dróg, jako zadanie służące wszyszystkim mieszkańcom (dumny byłby ks. Piotr Skarga z obrazu J. Matejki). Następnie p. Cecylia zaprowadziła dzieci do gabinetu Przewodniczącego Rady Miasta p. Kazimierza Myszura, z którym dzieci rozmawiały, a Mateusz założył na szyję łańcuch przewodniczącego Rady Miasta. Przedszkolakom pokazano klucz również  który przed laty wręczono papieżowi Janowi Pawłowi II. Potem spotkały sie z P. Prezydent Miasta Ruda Śląska P. Grażyną Dziedzic w jej gabinecie, gdzie zostały bardzo serdecznie przyjęci. Przedszkolacy odwiedzili również Dział Kadr, gdzie dowiedziały się na czym polega praca urzędnicza. Następnie przeszli do Biura Obsługi Klienta, gdzie P. Dyrektor złożyła dokumenty, a dzieci mogły zobaczyć, jak załatwia się sprawy w Urzędzie. Na koniec odwiedziły P. Zastępcę Prezydenta , której zadały mnóstwo pytań i bardzo swobodnie rozmawiały. Dużo informacji o pracy Urzędu Miejskiego dostarczyła im P. Radna Cecylia Gładysz. P. Cecylia w sposób bardzo przystępny i zrozumiały opowiedziała im o pracy tej ważnej instytucji w mieście. Serdecznie dziękujemy Wszytkim za miłe przyjęcie nas w Urzędzie Miasta.