• Przybij piątkę w rodzinie

• Obrazek 2022-09-15 11:17:48

W projekcie biorą udział: Żabki, Smerfy, Tygryski, Pieski, Wiewiórki, Kotki, Jeżyki, Jagody, Pandy.

Rodzina jest podstawowym i najważniejszym środowiskiem, w którym rozwija się dziecko. To rodzina  stara się stworzyć swoim dzieciom jak najlepsze  warunki rozwoju, przekazać istotne wiadomości o świecie oraz ugruntować  pewne postawy uczuciowe. Rodzina jest również doskonałym ośrodkiem doskonalenia zainteresowań dzieci.
          Rodzice kształtują  osobowość dziecka, jego świat myśli, uczuć, dążeń oraz uczestniczą w procesie  tworzenia poczucia własnego „ja”. Przedszkole wspomaga wychowawczo rodziców, wspiera, pomaga oraz stara się rozwijać umiejętności wychowanków.

Projekt ma na celu wzmocnienie roli rodziny oraz zbliżenie ze sobą poszczególnych jej członków, uświadomienie dzieciom, że w jedności rodziny tkwi siła niezbędna do pokonywania wszelkich przeciwności losu.

Głównym założeniem projektu jest edukacja i wzmacnianie więzi międzypokoleniowych.

CELE:

- Ukazanie wartości rodziny w życiu osobistym i społecznym człowieka.

- Wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny.

- Kształtowanie poczucia pokrewieństwa.

- Wzmocnienie prawidłowych relacji dziecka z rodziną.
          - Poznanie genealogii swojej rodziny.

- Przestrzeganie praw dziecka zarówno przez rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkola.

- Udział w konkursach i warsztatach rodzinnych organizowanych przez przedszkole.

- Kształtowanie umiejętności świętowania ważnych rodzinnych uroczystości.
          - Budzenie twórczości i wyobraźni dzieci.
          - Budowanie poczucia przynależności do rodziny, grupy przedszkolnej/szkolnej.
          - Doskonalenie umiejętności zachowania się w stosunku do osób dorosłych i rówieśników (formy grzecznościowe).
          - Zwrócenie uwagi na znaczenie pracy w życiu człowieka.

Wykorzystanie darów jesieni do stworzenia zaczarowanej rodziny.

ŻABKI

🐸🐸🐸🐸 Żabki zrealizowały dziś swoje pierwsze zadanie z ogólnopolskiego projektu "Przybij piątkę rodzinie". Zadanie polegało na stworzeniu zaczarowanej rodziny z darów jesieni. Nasze maluszki poradziły sobie z wykonaniem zadania znakomicie. 🍁🍂

Jesienny spacer do parku - zbieranie liści i wykonanie  jesiennego bukietu dla mamy.

LISTOPAD

Dzień Bajkowych Postaci -zaangażowanie Rodziców do przygotowania przebrań dla dzieci na Bal Postaci z bajek.

WSZYSTKIE GRUPY

"Najpiękniej czyta moja mama i mój tata"  - zaproszenie rodziców do czytania bajek w przedszkolu.

PANDY

WIEWIÓRKI

Mama Alicji odwiedziła nas wraz z Grażynką i Januszkiem. Dowiedzieliśmy się jak należy zdrowo się odżywiać i dbać o zdrowie z bardzo ciekawych wierszy i rymowanek. A następie sami zadbaliśmy o dobrą kondycję, wykonując ciekawe ćwiczenia gimnastyczne.

KOTKI

GRUDZIEŃ

"Kim jest moje dziecko" -konkurs literacki dla Rodziców

Miło nam poinformować, że na konkurs literacki "Kim jest moje dziecko" wpłynęło 19 prac konkursowych. 😀😃 Komisja konkursowa ma bardzo trudne zadanie. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej twórczej weny. Brawa dla Rodzicow, ktorzy wzięli udział w tym konkursie. 👏👏👏👏👏👏 Jutro 6 lutego nastąpi ogłoszenie wyników. 😀😃😄😃😀