• Oto Hałabała, zna go Polska cała"

Cel główny projektu: wprowadzenie dzieci         świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy           o świecie.

Projekt realizowany jest przez: BIEDRONKI, KRASNALE, WIEWIÓRKI, MINIONKI

Biedronki rozpoczęły swoją przygodę z krasnalem Hałabałą - wykonały pierwsze zadanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Oto Halabała, zna go Polska cała".

WRZESIEŃ:

Zadanie 1 - Poznajemy Krasnala Hałabałę oraz autorkę książki Lucynę Krzemieniecką- tworzymy kącik Hałabały

Wiewiórki też wykonały pierwsze zadanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Oto Halabała, zna go Polska cała".

Krasnale też wyruszają w podróż z Krasnalem Hałabałą.

Minionki również dołączyły do projektu " O to Hałabała zna go Polska cała".

Zadanie 2 - Uczymy się piosenki projektowej

PAŹDZIERNIK:

Zadanie 1

Dzieci oglądały stare czasopisma " Świerszczyk", wysłuchały opowiadania dlaczego u krasnala nie zjawili się goście a na koniec pokolorowały jaskółkę - Wiewiórki

Zadanie 2

„Bo zwyczaj taki ptaki mają , że do ciepłych krajów na zimę wyruszają”- opowiedz dzieciom o gościach co nie przyszli na ucztę do Hałabały. Dlaczego?

BIEDRONKI - Dzieci wysłuchały opowiadania, ułożyły historyjkę obrazkową i zrobiły piękną pracę plastyczną.

.

MINIONKI

KRASNALE pomogły Krasnalowi Hałabałowi zjeść ciasto przygotowane na ucztę dla ptaków, które odleciały do ciepłych krajów.

LISTOPAD:

Biedronki wykonały dzisiaj listopadowe zadanie projektu edukacyjnego ,,Oto Hałabała! Zna go Polska cała". Dzieci dowiedziały się co to znaczy ,,Wybierać się, jak sojka za morze" i wykonały obrazek przedstawiający sójkę.

Wiewióreczki zrealizowały kolejne zadanie do projektu "Oto Hałabała zna go Polska cała". Dzieci dowiedziały się co znaczy "Wybierać się jak sójka za morze". Poznały również ptaki, które pozostają na zimę w naszym kraju i te, które odlatują do ciepłych krajów. Na koniec wykonały pracę techniczną sikorka z serc.

Kotki zrealizowały kolejne zadanie do projektu "Oto Hałabała zna go Polska cała".

GRUDZIEŃ:

Zadanie 1

Biedronki i Minionki rozmawiały dzisiaj o szczęściu, poznały nową przygodę krasnala Hałabały i wykonały piękną pracę plastyczną - realizacja projektu edukacyjnego "OTO HAŁABAŁA, ZNA GO POLSKA CAŁA".

STYCZEŃ:

Zadanie 1

Wiewióreczki wykonały kolejne zadanie z projektu o Krasnalu Halabale "Jedne zwierzęta w nocy spać lubią, inne zwierzęta wtedy polują". Dowiedziały się, które zwierzęta są aktywne w nocy, a które w dzień. Na koniec wykonały pracę plastyczną - techniczną jeża.

Biedroneczki wykonały dzisiaj styczniowe zadanie projektu edukacyjnego ,, Oto Hałabała, zna go Polska cała " - "Jak się krasnal z borsukiem, na spacer wybierali".

Minionki wykonały kolejne zadanie z Halabałą pt. "Jak się krasnalek z borsukiem na spacer wybierali".

LUTY:

Zadanie 1

Bal karnawałowy pod hsłem "Przyjaciele Hałabały"

MARZEC:

Zadanie 1

"Ej Wiosenko nie bądż taka, przybądź do mnie nieboraka" wspólnie z hałabałą szukamy wiosny, poznajemy jej zwiastuny.

Krasnale - Spotkanie z wiewiórką, obserowanie krzaków i drzew oraz pierwszych wiosennych kwiatów - krokusów.

Krasnale i Minionki z Krasnalem Hałabałą szukają wiosny.

Zadanie 2

Grupa "Minionków" wykonała kolejne zadanie marcowe z Projektu " Oto Hałabała zna go Polska cała" pod hasłem" "Zakodowany świat Krasnala Hałabały"- Wiosenne Kodowanie

Zadanie 1

"O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie" - dowolna realizacja tematu. Biedronki wykonały dzisiaj kwietniowe zadanie projektu edukacyjnego ,,Oto Hałabała, zna go Polska cała".

Wiewióreczki wykonały kwietniowe zadanie do projektu "Oto Hałabała zna go Polska cała" Szukaliśmy oznak wiosny które są już dobrze widoczne a następnie wysłuchaliśmy opowiadania i zrobiliśmy do niego pracę plastyczno-techniczną.

MAJ:

Zadanie 1

"Ogródek przyjemy taki, a wokoło rosną maki".

Biedronki wykonały dzisiaj majowe zadanie projektu edukacyjnego "Oto Hałabała, zna go Polska cała" - Ogródek przyjemny taki, a wokoło rosną maki.

Zadanie 2

Przedstawienie o przygodach Krasnala Hałabały.