• MARZEC 2020R

Strszacy z wizytą w bielszowickich Szkołach Podstawowych.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 13 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. ALFREDA SZKLARSKIEGO

5 marca Krasnale, Ferajna Myszki Miki i  latki z Minionek odwiedziły Szkołę Podstawową nr 13 z oddziałami integracyjnymi im. Alfreda Szklarskiego. Nauczycielki przygotowały dla Przedszkolaków szereg niespodzianek. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych z ANIMATORKIEM w sali gimnastycznej. Zwiedzały Szkołę z robotem PHONTON- EDU. Odwiedziły gabinet p. psycholog. Uczestniczyły w lekcji wraz z uczniami I - szej klasy. Miały okazję rozwiązywać zagadki matematyczne wykorzystując tablicę interaktywną. Za pomocą mikroskopu odgrywały tajemnice Zielonej Pracowni. Spotkanie z nauczycielkami i pomieszczeniami Szkoły były dla przedszkolaków okazją do bezstresowego przygotowania się do podjęcia po wakacjach nauki.  Serdecznie dziękujemy za tak miłe i serdeczne przyjęcie.

Pstryczek - Elektryczek

Ferajna Myszki Miki gościła uczniów i nauczycieli, p. Aleksandrę i p. Cecylię - Babcię Michała, z Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej. Starsi koledzy, przyszli elektronicy, mówili o prądzie elektrycznym i zagrożeniach z nim związanych. Starali się, aby dzieci zapamiętały, że absolutnie nie wolno manipulować przy wtyczkach, gniazdkach elektrycznych oraz wszelkich urządzeniach pod napięciem. Zajęcia rozpoczęły się pokazem filmu „Bezpieczniej z prądem”, który wraz z Ferajną Myszki Miki oglądały Papużki. Druga część zajęć przeznaczona była tylko dla starszaków. Dzieci poznawały świat magnetyzmu, elektrostatyki, elektryczności i elektroniki. Dużą przyjemność sprawiały takie zabawy jak: wykorzystanie „elektrostatycznych balonów” do sprzątania rozsypanych papierków i robienia "szalonej" fryzury z naelektryzowanych włosów ,samodzielne wykonanie elektromagnesu na śrubie, składanie obwodu elektrycznego z łyżki i widelca, łączenie "puzzli elektronicznych" oraz zabawy z magnesami. Zakończenie zajęć było bardzo ekscytujące, Uczniowie pokazali tzw. drabinę Jakuba, w której można zobaczyć prąd jako łuk elektryczny. Łukiem tym wzniecono "mały pożar" aby udowodnić, że prąd elektryczny może być przyczyną wielu pożarów. Dziękujemy bardzo za przeprowadzenie, tak ciekawych zajęć z naszymi Przedszkolakami.