• Serdeczna kartka

• Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka.

Udział biorą wszystkie grupy.

HARMONOGRAM III EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO  „SERDECZNA KARTECZKA”

W poszczególnych miesiącach wykonujemy kartki dla:

- PAŹDZIERNIK:

„Uczy dzieci czytać, liczyć,pisać, śpiewać oraz ćwiczyć.

Swoim uczniom świat przedstawia, pilnym chętnie piątki wstawia”

• „Nauczyciele,  pracownicy oświaty”- w ramach Dnia Edukacji Narodowej

- LISTOPAD:

Zdrowo żyję i jem zdrowo, wokół mnie tak kolorowo.”

• „Dietetyk, osoby promujące zdrową żywność i zdrowy styl życia”- w ramach Dnia Zdrowego Jedzenia

GRUDZIEŃ:

„Szanujcie, kochajcie i wspomagajcie starszych ludzi,

gdyż oni byli tacy jak my, a my będziemy tacy jak oni” xdpedia.pl

• „Osoby samotne, starsze, bezdomne”- przebywające w ośrodkach pomocy oraz wsparcia

STYCZEŃ:

„Swego szefa w pracy wspiera, telefony wciąż odbiera, W kalendarzu zapisuje, z  kim spotkania mu planuje”

• „Włodarze miast lub wsi, pracownicy administracji publicznej”

LUTY:

Nad jeziorem, tuż przy brzegu obóz swój harcerze mają. Przy podłużnym, jednym stole siądzie leśna ta rodzina i śniadanie na powietrzu wspólnie zje cała drużyna.”

• „Harcerze, członkowie stowarzyszenia harcerskiego  w ramach Dnia HarcerzaJ

Serdeczna karteczka ✉️ dotarła do naszej gromady 🤩

W tym miesiącu w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego 📚✏️"Serdeczna karteczka" przepiękna kartka z życzeniami🎉 trafiła do kadry naszej gromady 🦊.

Za cudne słowa serdecznie dziękujemy ☺️ grupie Jeżyków 🦔 wraz z wychowawcą z Przedszkole - Bajkowa Kraina - Ruda Śląska 👫​​​​​​​

MARZEC:

„Co to za woda ma wzburzone fale? Mnóstwo turystów jeździ nad nią stale.”

• Stomatolog” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Dentysty

KWIECIEŃ:

„Na zawodach, gdy startuje, o medale konkuruje.

Pływa, biega, mecz rozgrywa - raz wygrywa, raz przegrywa”

• „Sportowiec, osoba udzielająca się w środowisku sportowym” w ramach Światowego Dnia Sportu

- MAJ:

„Przeróżne rzeczy ujrzeć możecie. Dużo ich tutaj – z tego wynika,
          że dobrze będzie mieć przewodnika.”
          (M.Szwonder)

• „Muzealnik, osoby związane z pracą w muzeum ”  (konserwatorzy, przewodnicy, itp.) w ramach Dnia Muzeów

Z okazji zbliżającego się Dnia Muzealnika (18maja) Biedronki wykonały dzisiaj SERDECZNĄ KARTECZKĘ 😀😃😀