• Czerwiec 2017R/1

• CZERWIEC 2017R/1

Ekologiczny Festiwal.

7 czerwca nasze Przedszkole brało udział w Ekologicznym Festiwalu w Szkole Podstawowej nr 24 w Halembie pt. "Zielona Placówka". Festiwal ten był zakończeniem realizacji w ciągu całego roku szkolnego Programu promującego postawy proekologiczne. Na Festiwalu reprezentowała nas GRUPA KUBUSIA PUCHATKA. Każdy uczestnik Festiwalu zaprezentował krótki program artystyczny o tematyce ekologicznej. Przedszkolacy świetnie się bawiły. Przedszkole otrzymało CERTYFIKAT potwierdzający przyznanie nam tytułu "Zielona Placówka".

Dziękujemy Pani Gabrysi za zajęcia w bibliotece.

Grupa Kubusia Puchatka ostatni raz w tym roku szkolnym odwiedziła bibliotekę dziękując Pani Gabrysi za tegoroczne spotkania z książką.

Misie i Gwiazdeczki na wycieczce.

9 czerwca MISIE i GWIAZDECZKI wybrały się na wycieczkę. Najpierw zwiedziły Egzotarium w Sosnowcu. Dzieci podziwiały tam różnorodne rośliny, kwiaty i kaktusy. Następnie zwiedziły zoo: krokodyle, węże, ptaki, żółwie i kolorowe rybki. Kolejnym punktem wycieczki było Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Przedszkolacy poznali tam historię pożarnictwa: wozy strażackie, mundury strażaków oraz usłyszeli wiele ciekawych historyjek i ciekawostek.

Dni Profilaktyki.

9 czerwca reprezentacje SŁONECZEK i GRUPY KUBUSIA PUCHATKA wzięły udział w obchodach "Dni Profilaktyki". Przedszkolacy brały udział w konkurencjach sportowych, wykazując się bardzo dobrą zwinnością. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz słodkie upominki. Wielką atrakcją był również dmuchany zamek oraz malowanie twarzy. Zawody te sprawiły dzieciom wiele radości.

Słoneczka, Gromadka Kubusia Puchatka i Muchomorki żegnają Przedszkole.

Mimo, że do końca roku szkolnego zostało jeszcze 1,5 tygodnia to dzisiaj Słoneczka, Gromadka Misia Puchatka i Muchomorki uroczyście pożegnali się z swoimi młodszymi Kolegami i Koleżankami, i całym Personelem Przedszkola dziękując im za wspólnie spędzone lata.