• Nasza historia od początku do dnia dzisiejszego

•     Historia naszego przedszkola związana jest bezpośrednio z dziejami kopalni Bielszowice. Po kilku latach od rozpoczęcia wydobycia, w roku 1912 wybudowana została OCHRONKA I SZKÓŁKA GOSPODARSTWA DOMOWEGO, którą w okresie I wojny światowej zamieniono na niemiecki szpital wojskowy.

Od 1922r, po uzyskaniu przez Polskę niepodległości, ochronka wznowiła swoją działalność. Pierwszą kierowniczką została Pani Gryczman.

W latach 1923 - 1939 do przedszkola uczęszczało około 70 dzieci.

W czasie II wojny światowej przedszkole spełniało dalej swoje funkcje opiekuńczo - wychowawcze.

Powojenna historia przedszkola to czas zabaw naszych przodków, którzy odwiedzają nas podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W owych latach przedszkole było placówką czterooddziałową, do której uczęszczało ponad 100 dzieci. Spośród nich wywodzi się wiele osób znanych oraz kilka z naszych nauczycielek. Ich życie przedszkolne było bogate w różnorodne wydarzenia. Dzieci miały możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi takich, jak: pani Wanda Chotomska czy Maksymilian Chrobok.

W kolejnych latach placówką kierowały:
          • 1962 - 1975 Pani Gertruda Losza
          • 1975 - 1985 Pani Zofia Szeja
          • 1985 - 1989 Pani Bronisława Cimała

Współczesne dzieje przedszkola rozpoczynają się zchwilą zmiany budynku, adresu placówki oraz objeciem stanowiska dyrektora przez Panią Hankę Gdynia.    Od 04 lutego 1990 roku - 100 dzieci wraz z personelem przedszkola przeniosła się do nowego gmachu przy ulicy  Kokota 174 i tak dalej toczy się nasza historia.
          Od tamtych dni wiele sie zmieniło i sporo nas przybyło. Co roku jest nas około 200 dzieci, w dziewięciu oddziałach. Od 1994  roku do grudnia 2012 roku, dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza, dwa oddziały mieściły się w salkach katechetycznych, a od grudnia 2012 roku oddziały te zostały przeniesione do Gimnazjum nr 14.

Od września 2013 rokunasze przedszkole liczy 10 oddziałów, do których uczęszca 240 dzieci. Placówka zatrudnia 46 pracowników: 24 nauczycieli (w tym dyrektor i wicedyrektor), 2 pracowników administracji i 20 pracowników obsługi.Cały personel przedszkola stara się stworzyć dziecio, jak najlepsze warunki do zabawy i nauki. Chce, by każde dziecko czuło się w przedszkolu dobrze i przychodziło do niego z ochotą, a na ich twarzy gościł zawsze uśmiech. Przedszkole jest otwarte na potrzeby środowiska i rodziców.

Przedszkole jest otwarte na potrzeby środowiska i Rodziców.

Ma wypracowane już swoje tradycje. Należą do nich: Dzień Górnika połączony z Dniem Ojca, odwiedziny św. Mikołaja dla dzieci z przedszkola i ze środowiska, Dzień Babci i Dzień Dziadka, odwiedziny Zajączka, odwiedziny Strażaków, Dzień Matki, festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, dni otwarte dla nowych przedszkolaków i koncerty umuzykalniające.

Systematycznie wzbogacamy naszą bazę dydaktyczną oraz wyposażenie przedszkola. Na bieżąco wykonujemy remonty i modernizujemy sale dziecięce.

Staramy się, by nasze codzienne życie było urozmaicone i pełne wrażeń. Bierzemy udział w życiu naszego miasta. Mamy wielu przyjaciół. Współpracujemy z różnymi instytucjami.

PO PROSTU JEST NAM TU DOBRZE !!!

17 czerwca 2015 r nasze Przedszkole otrzymało imię "Bajkowa Kraina".