• SERDECZNA KARTECZKA

„Serdeczna karteczka” to ogólnopolski Projekt edukacyjny dla przedszkoli i klas I – III– oparty o realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020-2021 oraz realizację Postawy Programowej.

Czas realizacji październik 2020 – maj 2021.

W poszczególnych miesiącach dzieci wykonują kartki dla wskazanych osób:

- Październik – Pracowników Ochrony Zdrowia;

- Listopad – Kucharzy, restauratorów;

- Grudzień – seniorów;

- Styczeń – wolontariuszy;

- Luty – ukochanej osoby;

Marzec – aktora;

- Kwiecień – Pracowników Ochrony Środowiska;

- Maj – Osób związanych z promowaniem czytelnictwa

PAŹDZIERNIK

"Pszczółki" w ramach realizowanego programu "Serdeczna karteczka" rozmawiały o zawodzie lekarza i pielęgniarki. Wykonały własne apteczki pierwszej pomocy i kartkę, którą  wyślą do pielęgniarki P. Kasi, która nas odwiedza co roku

LISTOPAD

"WIEWIÓRKI" w ramach ogólnopolskiego projektu "Serdeczna kartka" wykonały kartkę dla swoich kucharek, w podziękowaniu za przepyszne posiłki.

"Kaczuszki" wykonały kolejną kartkę z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Serdeczna karteczka"

"ŻABKI" wykonały zadanie z programu Serdeczna Karteczka. Zrobiły kartkę pozdrowieniami dla szefa kuchni Łukasza.

W tym miesiącu serdeczna karteczka trafi do SENIORÓW.

"SÓWKI"

"KOTKI"

"SŁONECZKA"

"JAGÓDKI"

STYCZEŃ

W ramach programu Serdeczna Karteczka, ktorego zadanie na styczeń polegało na przygotowaniu kartki dla wolontariusza, SMERFY przygotowały kartkę z podziękowaniami dla Jurka Owsiaka  Duża część przedszkolaków z naszego przedszkola z pewnością korzystała ze sprzętu zakupionego dzięki niemu, dlatego właśnie dla niego zdecydowaliśmy się zrobić kartkę!

"KOTKI" również przygotowały serdeczną karteczkę dla wolontariusza.

LUTY

W lutym w ramach Projektu każda grupa wykonała kartkę - walentynkę dla swych Najbliższych.

"JAGÓDKI"

"SŁONECZKA"

"KACZUSZKI"

"BIEDRONKI"

"KOTKI"

"PANDY"

"SMERFY"

"MINIONKI"

Jagódki wykonały Serdeczną Karteczkę dla aktora z teatru Rozrywki.

KWIECIEŃ

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, dlatego przygotowane przez nas kartki powędrowały do Pracowników Ochrony Środowiska z naszego miasta. Przy okazji dzieci dowiedziały się jak każdy z nas może dbać o naszą planetę – Ziemię.

MAJ

Ostatnie zadanie polegało na przygotowaniu kartki dla osób związanych z promowaniem czytelnictwa. Nasi przedszkolacy bardzo chętnie sięgają po książki i aktywnie korzystają z biblioteki znajdującej się niedaleko naszego przedszkola, dlatego nasza „serdeczna karteczka” powędrowała właśnie do Pań Bibliotekarek z Biblioteki przy Domu Kultury w Bielszowicach.

Serdeczna_karteczka_-_sprawozdanie.pdf